| UniverseIsMyLimit a întrebat:

Câine sau pisică? De ce?

21 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Depinde ce doresti sa faci cu el/ea. Daca ai o curte si doresti ca in acea curte sa fie si animale, atunci varianta cea mai buna este si caine si pisica, dar si multa dragoste fata de animale.

| PedoBarbie a răspuns:

Ador animalele. Îmi place câinele şi pisica. Eu am şi una şi alta. Aş recomanda câinele că e un prieten bun sau pisica că e drăgăstoasă.

| andrei1237 a răspuns:

Mie pisica deoarece imi plac astfel de animale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica. Pentru ca-mi plac felinele

| UniverseIsMyLimit explică (pentru anonim_4396):

Și mie la fel. :3

| anonim_4396 a răspuns (pentru UniverseIsMyLimit):

Te hipnotizeaza cu ochii lor. Sunt foarte frumoase felinele.

| UniverseIsMyLimit explică (pentru anonim_4396):

Mă simt mai apropiată de pisici decât de câini, nu știu de ce. Nu prea îmi pasă dacă mă zgârie sau mușcă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UniverseIsMyLimit):

Eu am deja o pisica-n casa. Felinele sunt foarte inteligente.

| TOOL a răspuns:

Cainele este mult mai jucaus, si daca esti la tara ai nevoie de unul mare pentru-ati proteja ograda.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Ceva tare e ca dupa un studio pisicile par s-a aiba aceleasi capabilitati precum caini dar nu le prea pasa ce facem asa ca nu pot fi dresate.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Caine.
Pentru ca iubesc cainii.

| CatalinOrzan a răspuns:

Cainele este cel mai bun prieten al omului, deci...

| Didishorr a răspuns:

Caine, imi plac cainii, sunt blanzi, loiali si sunt destepti si iubesc mai mult ca oricine

| Roby669 a răspuns:

Daca stai la bloc, pisica. Daca stai la curte, caine.
Eu as alege psiica pentru ca nu te linge, nu isi face nevoile peste tot pana o obisnuiesti. Parul de pisica s-ar putea sa devina o problema la un moment dat, dar exista anumite role cu o chestie lipicioasa si il aduni de pe haine, din pat, etc. Cu pisicile nu trebuie sa iesi in parc si sa te plimbi cu ele.

| Jam3sBOnd1995 a răspuns:

Cainele este cel mai bun prieten al omului si ramane mereu loialwinking

| DandelionColor a răspuns:

O pisica pentru mine nu este un animal de companie, nu este caine. Cainii sunt animale de companie, ii dresezi, ii esti mereu superior si isi dedica viara sa te faca fericit. O pisica este si iti va fi meeu cel mai bun prieten. Nu vei vedea niciodata o pisica care sa latre ca nebuna prin casa la oglinda, dar nici nu vei vedea vreun caine care sa vina torcand spre tine de fericiere cand te vede, nu se va tolani la tine in brate cu burta in sus asteptand sa ii arati cat o iubesti.
Pisicile au sentimente.Atunci cand vei plange, pisica va veni la tine sa iti aline durerea, un caine vine doar sa se joace.
Eu am avurmt multe pisici, iar ultima care am avut -o a nascut la mine in apartament
. Nimic nu poate fi mai frumos decat o pisica care isi strange in brate copiii ( da copii, pentru mine o pisica nu este un oricare animal, este o fiinta care desi pentru ea sunten egali, este pur si simplu ceva faeacare eu nu pot trai, o pisica mi se pare atat de umana, mai umana decet unii oameni chiar ).
Tot ce am scris, am scris cu lacrimi in ochi deoarece unii chiar au sansa de a avea o pisica, iar mie parintii mi-au luat-o pe cea mai buna prietena, Samira. As avea sansa sa imi iau caine cand va naste cateaua Bichon a unei prietene, dar mai bine astept pana cand voi fi majora si imi voi putea lua o pisica( inca patru ani in care sa rezist...nu mai pot sad )
Daca credeti ca exagerez, credeti ce vreti.
O pisica este ceva fara care eu ma simt goala... Unde e sentimentul acela sa vi acasa sa te trantesti in pat si sa vina ea in fuga sa se aseze pe tine torcand de bucurie ca esti acasa.
Cei care urati pisicile, nu vad motivul. O pisica este independenta, nu pentru ca nu isi iubeste stapanul, se descurca singure. Ele nu sunt incapatanate, doar nu se lasa condusi de altii, au personalitate. Imi pare rau daca te -am plictisit cu povestile mele, am vrut sa demonstrez ca iubesc pisicile ca pe mine insumi, si nu ma impac cu ideea ca Samy a fost luata de langa mine ...Nu am vazut - o de luni intregi, dar pentru mine tot pisica mea a ramas si nu o voi uita niciodata, si sper ca nici ea pe mine. Uneori nici nu simt ca sunt eu fara ea. Am crescut - o de cand s -a nascut. Nu mai rezist, dar asta e viata.

| UniverseIsMyLimit explică (pentru DandelionColor):

Știu cum e... eu n-am prieteni, dar am pisici. Am 5. 3 din ele vor avea pui, însă părinții mei vor să-i omorâm. E normal? Adică sunt total singură. și vor să-mi ia prietenii. Colegii îmi spun "pisica clasei"... Iubesc mult pisicile, și ele pe mine.

| DandelionColor a răspuns (pentru UniverseIsMyLimit):

Te sfatuiesc sa vorbesti cu parintii tai... Poate le puteti da o sansa micutilor pisoi ca e tare pacat de ei sad
Poti sa le zici ca le vei gasi stapan. Chiar le vei gasi. Poti pune anunturi pe diferite siteuri. Ar fi foarte pacat sa ii omoare, ei nu au nicio vina. Ehh...si mie mi se zicea cateodata "pisica". Oare pentru ca am avut sau pentru ca imit destul de bine pisicile? Nu stiu...Tu macar vei pastra cateva pisici, dar eu? Am ramas cu o singura prietena (umana) si simt enorm lipsa pisoilor.
Te sfatuiesc ca sa iti sterilizezi pisicile, pentru a evita pisoii nedoriti.
Multa baftawinking

| andreyutzu28 a răspuns:

Ambele, imi plac animalele, dar de casa, as spera la un caine, stie sa ma apere perfect xD

| bergheva a răspuns:

Caine deoarece nu lasa par si ne apara casa Eu sunt o tipa caruia nu-i place parul de pisica

| LindaNa40 a răspuns:

Eu am un caine, dar cred ca mai bine ai alege o pisica, pentru ca trebuie sa ai foarte mare grija ce caini: sa-i scoti la plimbare, dupa sa-i speli pe labe, la 6 luni celor de casa le cad dintii... este greu sa-l inveti sa-si faca nevoile afara...