| IoanaElena a întrebat:

Ce parere aveti despre dieta aceasta?:

""Mierea si scortisoara sunt doua ingrediente care, puse impreuna, pot face minuni pentru silueta. Unul dintre efectele acestui mix este cel afrodiziac. Insa nu acesta este motivul pentru care combinatia duce la pierderea kilogramelor. Explicatia tine mai degraba de efectul de reglare a nivelului de glucoza din sange, fiind dovedit ca scortisoara are actiune hipoglicemianta, astfel incat pofta de dulce este mai usor de tinut in frau.

Mod de preparare: se pune o jumatate de lingurita de praf de scortisoara (dar pot fi si bucati intregi) intr-o cana cu apa fierbinte. Se amesteca bine si se acopera cana timp de jumatate de ora. Se strecoara apoi, iar „apa de scortisoara" se indulceste cu o lingurita de miere. Mixul se bea dimineata, cu o jumatate de ora inainte de micul dejun.

„Este foarte important ca mierea sa nu fie adaugata in lichide fierbinti, pentru ca la temperaturi mai mari de 40 de grade Celsius devine toxica. De asemenea, asigurati-va ca mierea este veritabila procurand-o din surse de incredere", recomanda prof. Mencinicopschi. """funda:*:*

Răspuns Câştigător
| Ana_4223 a răspuns:

Eu stiu o prietena care foloseste aceasta dieta si functioneaza o foloseste de 3 saptamani si deja a dat jos 6 kg bineinteles ca ea mai face si sport pe langa dieta asta

| IoanaElena explică (pentru Ana_4223):

Exact cum scrie sus? ca sunt mai multe moduri in care poti prepara mierea cu scortisoara....mersiiii:*:*:*

| Ana_4223 a răspuns (pentru IoanaElena):

Da cum scrie mai sus ca am sunat-o acum si am vorbit cu ea

| IoanaElena explică (pentru Ana_4223):

Mersiihappy

4 răspunsuri:
| Anonimm8703 a răspuns:

Ai slabit cu dieta asta?