| DumitruS a întrebat:

Eu propun ca mancarea viitorului sa arate asa: https://infrasunete.eu/mancarea-viitorului/

Voi, ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Asta ar fi deja next level de transformare in roboti. Nu ar mai exista magazine, restaurante, multe profesii nu ar mai exista, viata ar fi mult mai seaca, din punctul meu de vedere. Lucrurile astea sunt normale si asta ar strica tot. Ar fi ok sa existe asa ceva pentru aia care vor sa traiasca asa, dar nu cred ca vor fi multi. E o solutie practicabila in unele momente, gen cum ai zis tu, cand timpul nu iti permite. Dar eu nu as suporta sa stau cateva zile fara sa gatesc cel putin, mi se pare imposibil sa vad lumea altfel in momentul asta si asta ar fi, de fapt, dezumanizarea. Nu ar mai avea farmec. Si nu zic farmec in a manca, nu suntem nehaliti, doar asa, in general. Iti scoti iubita la o prajitura..pardon, la o pastila. Suna tampit rau. Sau placerea de a mai avea o cina in familie, o masa de sarbatori, chestii care leaga oamenii. Nu stiu, nu sunt de acord cu chestia asta deloc

35 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Hranirea prin pastile, ar duce la disparitia oamenilor grasi."
Nu am inteles, ce ar avea oamenii in... matze? Aer?

Apropo,
De ce ai pus pastile luate de la psihiatrie in poza? big grin

| DumitruS explică (pentru Bula):

Pastile ar avea si lichide. happy Ar avea nutrientii de care au nevoie sa traiasca, ce zici de asta? happy

De ce nu? Cautam ceva care sa ilustreze ideea in sine si poza aia mi-a picat in mouse.

| whatevernvm a răspuns:

Ce e mizeria asta?

| DumitruS explică (pentru whatevernvm):

O poza cu tine? Sau despre ce mizerie vorbesti? Exprima-te frumos daca esti in stare.

| whatevernvm a răspuns (pentru DumitruS):

Da, era greu sa-ti dai seama ca faceam referire la intrebarea ta. Era nevoie de iq din 3 cifre, iar tu nu il ai, greseala mea. Cred ca totusi faza cu iq-ul tau se datoreaza consumului de pastile, mizeria despre care vorbeam de fapt

| DumitruS explică (pentru whatevernvm):

Daca aveai iq-ul de care vorbesti te prindeai de la inceput de faza.
Daca macar citeai articolul poate intelegeai despre ce e vorba.

Daca mergeai pe la scoala si erai mai trecuta prin viata invatai pana acum sa-ti exprimi un punct de vedere intr-un mod diferit. Insa probabil mai ai timp, nu dispera.

| whatevernvm a răspuns (pentru DumitruS):

Da, ar trebui sa trec si eu pe mancarea viitorului sa imi dezolt iq-ul si sa te egalez. Am citit articolul, altfel nu vorbeam de mizeria de acolo. Poate daca nu il citeam eram totusi mai fericita. Dar asta explica atitudinea si mentalitatea ta

| DumitruS explică (pentru whatevernvm):

Nu cred ca explica nimic. Cu cei de mai sus am vorbit frumos fiindca au vorbit la fel.

Puteai sa te exprimi altfel si era foarte ok.

Daca tot vorbim insa, explica-mi te rog de ce este o mizerie articolul, ce anume a deranjat asa tare? Sa mor daca inteleg. Pentru mine este doar un exercitiu de imaginatie.

Aia care fac filme SF sau unul ca Jules Verne inseamna ca ar trebui impuscat daca n-ar fi deja mort pentru ce a scris (pastrand desigur proportiile).

| whatevernvm a răspuns (pentru DumitruS):

Nu e o mizerie faptul ca e posibil sa se intample asta. Am vazut si in filme chestii de genul, nu e ceva imposibil si nu asta e mizeria. Mizeria e ideea in sine. Cam tot ce scrie la avantaje sunt chestii pentru oameni handicapati, gen nu mai cari cumparaturi si nu mai speli vase sau alte bullshituri care cica iti usureaza viata. Mi se par niste aberatii fara egal. Toata lumea sa stea si sa manance pastile in loc de mancare, sa ne transformam in roboti ca sa avem o viata lunga si usoara. E o chestie de dezumanizare in ultimul hal. Sunt unele chestii ale evolutiei care te ajuta si sunt benefice, majoritatea, pentru ca e normal ca omul sa evolueze, dar unele te dezumanizeaza, deja isi pierd cum mult semnificatia si sunt exagerate. ma bucur ca nu o sa mai fiu aici peste 100 de ani sa traiesc asa ceva

| DumitruS explică (pentru whatevernvm):

Nu puteai sa scrii asa de la inceput? happy
Altfel era discutia noastra. Inteleg ce zici si sunt de acord pana la un punct.

Pentru mine insa timpul e mai pretios ca orice. Poate or fi avantajele alea pentru handicapati insa timpul castigat... ar fi priceless.

Discutia despre dezumanizat este insa mult mai lunga de atat. Roboti... oricine are un job stabil este un robot fie ca vrea fie ca nu. Si deja de aici discutia se poate duce deja in multe locuri. Roboti suntem oricum doar ne place sa credem ca nu.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DumitruS):

E oarecum aiurea. Da, cateodata parca mai bine as da o pastila pe gat daca ar avea acelasi efect ca si cum as fi mancat ( ma refer la proteine bla bla ) dar nu se compara ca atunci cand mananci o friptura buna cu un pahar de vin langa.Cat despre restul nu ma bag, cu "mai bine asa " mai bla bla.

| DumitruS explică (pentru UnBroken2016):

Da, din punct de vedere al placerii de a manca nu se compara e adevarat.

| DumitruS explică (pentru whatevernvm):

Da, inteleg ce zici.

| whatevernvm a răspuns (pentru DumitruS):

Asta ar fi deja next level de transformare in roboti. Nu ar mai exista magazine, restaurante, multe profesii nu ar mai exista, viata ar fi mult mai seaca, din punctul meu de vedere. Lucrurile astea sunt normale si asta ar strica tot. Ar fi ok sa existe asa ceva pentru aia care vor sa traiasca asa, dar nu cred ca vor fi multi. E o solutie practicabila in unele momente, gen cum ai zis tu, cand timpul nu iti permite. Dar eu nu as suporta sa stau cateva zile fara sa gatesc cel putin, mi se pare imposibil sa vad lumea altfel in momentul asta si asta ar fi, de fapt, dezumanizarea. Nu ar mai avea farmec. Si nu zic farmec in a manca, nu suntem nehaliti, doar asa, in general. Iti scoti iubita la o prajitura..pardon, la o pastila. Suna tampit rau. Sau placerea de a mai avea o cina in familie, o masa de sarbatori, chestii care leaga oamenii. Nu stiu, nu sunt de acord cu chestia asta deloc

| RAY a răspuns:

Noi nu mancam ca ne e foame si ca ne creaza placere in creier

| DumitruS explică (pentru RAY):

Noi mancam pentru ca ambele. Insa problemele survin din lacomie.

| RAY a răspuns (pentru DumitruS):

Nu poti fi gras daca manci doar cand ti foame

| DumitruS explică (pentru RAY):

Ba da. Fiindca depinde cat mananci si depinde ce mananci. Daca mananci doar fast-food de exemplu, bagi multa paine etc. te ingrasi. Chiar daca tu mananci doar cand iti e foame.

| RAY a răspuns (pentru DumitruS):

Sunt niste chesti biologice complexe

| DumitruS explică (pentru RAY):

Aici suntem de acord. happy

| Mayhem666 a răspuns:

Mie sincer sa fiu imi place cum suna. Daca asa ceva ar fi posibil, asta ar insemna un pas destul de important pentru omenire si un pas spre evolutia omenirii.

| Florentina9210 a răspuns:

Mda, si ai vedea numai subnutriti pe strazi!

| DumitruS explică (pentru Florentina9210):

Nu ai vedea, pastilele ar fi echivalente cu o portie de mancare dar mai concentrate si exact cat ai nevoie, nu in plus, nu in minus.

| Florentina9210 a răspuns (pentru DumitruS):

As vrea sa o vad si pe asta!

| DumitruS explică (pentru Florentina9210):

Eu sper sa apuc vremea aia. happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru DumitruS):

Si eu sper! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu propun ca mancarea sa arate ca un penis erect. F*ck future.

| DumitruS explică (pentru anonim_4396):

Fiecare cu placerile lui, nu ma bag.

| AnthonyWhite a răspuns:

Salut Viscol

eu sunt Fulger

si propun mancarea viitorului sa arate asa :

http://www.descopera.ro/......-romanilor

tu ce zici?

dar voi ce ziceti?

| DumitruS explică (pentru AnthonyWhite):

Salut Fulger.

Ce treaba are articolul tau, cu articolul meu? happy

| DANNY1004 a răspuns:

Nu mi se pare o idee buna, pentru ca mancarea o poti manca si de placere, nu numai ca sa nu iti fie foame.
Pastile din alea exista deja, asa ca nu te opreste nimeni sa renunti la mancarea normala daca vrei asa de tare.

| DumitruS explică (pentru DANNY1004):

Nu, nu exista. Tu vorbesti de vitamine/suplimente alimentare nu e acelasi lucru.

| Denisa2333 a răspuns:

Ce părere aveți de asta? https://youtu.be/6mBHeN1nFWU

| DumitruS explică (pentru Denisa2333):

Eh uite, asta e spam. bv pisi!