| DumitruS a întrebat:

Tu ce faci de cutremur?
https://infrasunete.eu/masuri-in-caz-de-cutremur/

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Habar nu am, daca e unul care vine in tromba de ne rupe in 2, nicio sansa sa scapi, poate doar printr-o minune. Daca stai in casa, nu e bine, daca iesi in strada, cad celelalte case pe tine, tot nu e bine, mori oricum(depinde acum).

| LoveSleep a răspuns:

Mai contează? Uită-te la ce a rămas din case după cel din Italia.
Și cică să ne băgăm sub o masă solidă sau într-un colț al camerei. Vezi să nu.

| Sociopat a răspuns:

Ma duc in subsolul casei

| LostInPark a răspuns:

Fac intai un dus.
Imi sun prietenii si imi cer scuze ca am fost porc.
Spal vasele, n-as vrea sa ma gaseasca si sa-mi zica " ui'! a trait dar degeaba, ca vasele nu a invatat sa si le spele."
Imi trag borcanele de zacusca langa mine in caz ca raman pe acolo pe sub daramaturi.
Ascult muzica la final:
https://www.youtube.com/watch?v=raJkCwQB2CY

| NOname a răspuns (pentru LostInPark):

Mă primeşti pe lângă tine de cutremur, că te văd un om serios?
Of, mă cutremur cât de necutremurători pot fi unii de cutremur!

| LostInPark a răspuns (pentru NOname):

E cutremurator sa tremuram langa cutremuranta stire despre cutremur.
Vina, aduci fursecuri si cativa metri patrati de folie cu bule de aer ca sa le sparg.Cica alea calmeaza.
Mie parca imi e frica un pic. Daca se darama blocul, printre daramaturi o sa iasa la iveala instalatia cu care furam curent, apa, cabluTV.
Iar o sa ma gaseasca si o sa-mi zica "Aha! dap, stiam eu noi ca ne furi.Norc aveam de cutremurul asta ca ne-a deschis ochii si suntem, pe strazi, ai nimanui, boschetari, dar: Aha! Nenorocitule!"
Da, in momentele alea conteaza sa descoperi chestii de o importanta vitala.
"Oh, guys, avea hamsteri! chemati administratorul!"

| NOname a răspuns (pentru LostInPark):

rolling on the floor O întreagă familie de hamsteri, vreo 2-3 generaţii. Aoleu, da' ce mă fac-n pisicii tăi cu pisicile tale?

Da' bun, aduc fursecuri, bere şi zaruri, să jucăm nişte table, cât aşteptăm să ne scoată (?)...brr, deja tremur.