| anonim_4396 a întrebat:

Gospodinele sau cei care au vreo idee sa-mi spuna si mie cum scot petele de tempera de pe camasi albe.
Le-a bagat mama la spalat si au ramas petele exact cum au fost pictate.
Deci... Daca mai pot face ceva la ele, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Http://www.scritub.com/......P24226.php
Uită-te, poate găsești ceva.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Faza e ca... Au fost odata spalate si culorile sunt impregnate in tesatura.
Vad ce pot sa fac.
Merci happy.

8 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

De ce ti-ai pictat camasile cu tempera?   thinking

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Nu eu sad.
Frate-miu si-a facut de cap in timp ce eu dormeam.
Camasile mele erau proaspat calcate si mna, isi gasise panza.
Cand m-am trezit manjise si camasile mele si parchetul si fata si mainile lui sad.
Si cum la mine la liceu trebuie sa mergi in uniforma...
Am ramas cu 2 tricouri si 2 camasi albe.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' cati ani are frate-to'? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

5 straight face.
Are aceeasi abilitate ca a mea.
Sa fie silentios.
Numai ca mie mi se strica planurile de fiecare data si trebuie sa dau cu piciorul in ceva, sa cada, si sa faca zgomot.

| lulu03 a răspuns:

Tine-le aproximativ o zi in clor... sigur vei scapa de pete... sau poti sa incerci si cu vanish pentru rufe albe! Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru lulu03):

Le-a spalat mama cu clor, a incercat si cu vanish si nimic sad.

| lulu03 a răspuns:

Atunci incearca ca zeama de lamaie