| anonim20155 a întrebat:

Grăsimea de pe mâini iese cu apă rece sau caldă când ne spălăm pe mâini? și evident cu săpun lichid.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Evident ca apa calda face minuni mai ales daca este si sapun.
Dar si apa rece degreseaza daca ai un degresant bun.
O zi bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, "iese" mai bine dacă te speli cu apă caldă!

Toate cele bune!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce fel de grasimi. In general, grasimea corpului se spala cu sapun, cel mai bine cu sapun lichid.
Grasimile mai insistente, cum este vaselina sau uleiul de motor, se spala cu o pasta speciala, asemanatoare cu Axion.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu apa calduta iese mai bine decat cu apa rece!

| untu a răspuns:

Sa speli bine cu apa calda si cu sapun lichid sau solid si apoi sa stergi bine mainile cu un prosop curat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iese cu sapun apa poate sa fie si rece si calda

| PrunaPătrată a răspuns:

Da, iese daca speli si cu sapun pe langa apa, si sa te stergi bine dupa.

| Lica_Sebastian_Costin_1993 a răspuns:

Cu apa calda