| andytza a întrebat:

De ce se murdareste prosopul, daca ne stergem cu el doar atunci cand ne spalam pe maini si evident suntem curati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prosopul dupa ce te stergi pe corp cu el, ramane uneori ud agatat in cui in baie, iar daca sta intr-un aer inchis uneori mai miroase si urat. Apoi oricat te-ai spala tu, tot nu ramai 100% curat, tot mai raman bacterii, ciuperci poate, sau fragmente de piele moarta care se ia pe prosop. Toate astea combinate in cateva zile (sau mai putin) fac ca acel prosop sa miroasa mai rau decat miroseai tu inainte sa intri sub dus. Mai ales daca uneori prosopul mai cade pe jos, sau mai stiu unii care se sterg pe corp cu prosopul de fata... Apoi prosopul sta in baie, unde ai si un wc si de unde de cateva ori pe zi (in functie de cati membri are familia) ies mirosui neplacute, astea se pot ipregna in prosop la fel ca si alte mirosuri care pot iesi de prin baie, de la instalatia de conducte sau chiar de pe conducte... etc.

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

De ce n-ai pus-o la trivia?

| ketty a răspuns:

laughingda ai luat intrebarea de pe google ca am gasit-o si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca si omul, la fel ca si animalele, naparleste. Praful pe care deseori in vezi in casa sa stii ca este piele de omwinking Discovery channel big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingbuna intrebare...eu cand eram mica, credeam ca prosoapele nu se spala...pana intr-o zi.cand le-am vazut pe sarma...:pe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leinad, si eucare vroiam sa-ti dau un inteligent...am apasat gresit, a iesit un stupid.bine punctata chestiunea cu celulele moarte

| gigelush a răspuns:

Pentru ca sunt microbi care efectiv nu se vad ....sau poate murdarie dintre crapaturile palmelorhappy