| CreepyCrow a întrebat:

Cum e corect sa ne spalam pe maini?
1. sapun...apa
2. apa...sapun...apa
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apă săpun, apă săpun și limpezire!
Pa, pa.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apa apoi opresti robinetu sapun si dupa ce te freci bine dai drumu la apa, asa aia care curge in caz ca lasi robinetu deschis e pierdere de bani la factura de apa.

| unknownn a răspuns:

3.Soda Caustica

| ThePoet a răspuns:

3. apa (minerala)- sapun- apa- benzina... fitil... bricheta- apa

| KaRy a răspuns:

A doua varianta laughing

| zahy a răspuns:

Apa sapun apa, dupa aia apa sapun apa dupa aia apa sapun apa. si tot asa pentru ca mereu pui mana pe robinet sa opresti apa. Ce intrebari pui si tu laughing

| mgtow a răspuns (pentru zahy):

Poate sa una bratul daca e robinet cu furca si asa nu ia microbi.

| zahy a răspuns (pentru mgtow):

Da dar aeru nu este curat asa ca... laughing)

| mgtow a răspuns (pentru zahy):

Ete fleosc, lasa ca baia e inchisa bine.

| alin567 a răspuns:

Cum putem sa folosim sapun inainte de a uda mainile?

| libertat a răspuns (pentru alin567):

Egzista sapun lichid

| EmiiLoveYou a răspuns:

Buna.
Uite un raspuns, cred eu folositor:
Cum ne spalam corect pe maini?

Folositi sapun si apa curgatoare. Apa calduta spre calda este ideala
Udati mainile bine si acoperiti-le cu o cantitate suficienta de sapun
Frecati mainile viguros pentru 15-20 secunde (daca aveti nevoie de cronometru, cantati "La multi ani!" de la cap la coada)
Acordati atentie spatelui mainilor, incheieturilor, spatiului dintre degete si de sub unghii
Clatiti mainile bine sub apa curgatoare
Uscati mainile cu prosop de maini sau de hartie. Pentru a reduce exfolierea pielii, puteti tampona mainile cu ajutorul prosopului decat sa le frecati viguros. Puteti folosi uscatoare de maini electrice. Daca folositi role de hartie, alegeti de fiecare data o bucata noua de prosop.
Inchideti robinetul cu ajutorul prosopului folosit
Daca este necesar, pentru evitarea craparii pielii, folositi crema de maini pe care o veti indeparta, desigur, inainte de preparea hranei.

| libertat a răspuns:

Apa sapun apa

| 000M1ha3la a răspuns:

Cred ca 2. apa, sapun, apa

| anditzza06 a răspuns:

2 creedlaughing

| ellenadeenisa a răspuns:

Varianta 2 iar apoi te stergi foarte bine pe maini

| florin333 a răspuns:

Apa sapun apa

| m0s a răspuns:

Apa sapun apa