| Lovelypeaches100 a întrebat:

Hei! Am mancat un gyros si mi-a picurat sosul de usturoi (presupun, putea fi si maioneza) pe un hanoracul negru (din bumbac cred, de la nike) l-am pus deoparte cand am ajuns seara acasa, l-am pus la spalat urmatoare zi, astazi am observat nu mai este patat acolo, e o pata mai inchisa la culoare, aproape ca si cum ar fi pete de apa. Acum l-am bagat la spalat cu alte haine inchise la culoare la setarea de ‘haine colorate’ a masinii, daca am citit bine 15 grade si pentru o ora si jumatate. Daca mai e inca acolo pata dupa ce se usuca mai aveti sugestii pe care le-as putea incerca?

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Iti recomand sa incerci diverse produse de curatare, multe se gasesc la Carrefour, trebuie doar sa citesti prospectul lor ca sa alegi solutia potrivita pentru problema ta. Daca nici cu produsul de curatare nu functioneaza ar fi intelept sa il duci la o curatatorie chimica profesionala care cu asta se ocupa, cu diverse materiale si petele ce le pot afecta pe acestea.

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Vanish-gasesti la supermarket. Aplici pe pata si lasi putin, apoi speli. Daca nu iese, du-l la o curatatorie.