| Leonard_Alex_1990 a întrebat:

Am o mica pata mai inchisa pe iris. Tot irisul este de culoare maronie, si mai este o linie mai inchisa la culoare. Tot la acelasi ochi(cel stang) am si o pata gri pe albul ochiului.Vad destul de bine, poate chiar mai bine cu stangul (cel cu acele pete) decat cu dreptul happy. Ce ar putea insemna aceste pete si de ce sunt ambele doar pe un ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Irisul e "amprenta" personallă a fiecăruia la nivelul ochilor. De aceea e diferită de la un ochi la altul și are forme diferite. Deci no problem

| Basthet a răspuns:

Bună! Poate să nu fie nimic important, poate fi semnul unei afecțiuni de care nu ești conștient, dar există. Du-te neapărat să te vadă un medic oftalmolog! Sănătate!