| DenisaConstantinescu a întrebat:

Hei TPU, a-și vrea să vă întreb dacă știți câteva tratamente pentru creșterea parului, chiar vreau să am parul mai lung, voi ce tratamente ați încercat?

4 răspunsuri:
| Alexandruuu88 a răspuns:

Ulei de ricin

| stefiiii3 a răspuns:

Iti recomand apa de orez.
Pui 200 g de orez intr-o sticla de un litru, adaugi apa calda, astepti sa se raceasca, stracori apa in alta sticla si o bagi in frigider. Te dai cu ea pe par, astepti cateva ore (2-4 ore) si te speli normal cu sampon si balsam, daca folosesti.

| andreea964 a răspuns:

Ulei de cocos, poti sa combini uleiul de cocos cu cel de ricin. Pe mine m.a ajutat uleiul de cocos sa imi creasca genele, cred ca o sa functioneze si la păr, dar trebuie folosit de mai multe ori.

| constantina12345 a răspuns:

In samponul tau pune o lingurita de bicarbpnat de sodiu si spală parul in mod normal. O data pe saptamana fa o masca cu ulei de cocos si lasa-l sa actioneze toata noaptea, acoperin parul cu un prosop cu apa fierbinte stors bine. Dimineata spală parul bine. Si tunde-l regulat