| PιxιeLovesYa a întrebat:

Mi-as dori foarte mult sa am parul lung (l-am avut tuns bob in iarna, iar acum il am pana la umeri) si as vrea sa imi dati sfaturi, eventual sa-mi recomandati stimulenti pentru cresterea parului, dar cat mai naturali, tratamente cu plante, ceva, fiindca am 14 ani si nu vreau sa iau pastile. Va multumesc! :*

2 răspunsuri:
| LeylaLeyla a răspuns:

TeDDy, buna. Nu exista stimulenti pentru cresterea parului si daca pe viitor ar aparea asa ceva pe piata ca nimic nu mai este imposibil in ziua de azi, gandeste-te ca nu ar favoriza doar cresterea parului din cap ci si a altor zone mai putin placute ( picioare, maini...)
Parul lung, repede il poti avea aplicandu-ti extensii, acestea sunt la moda in ziua de azi si sunt de diferite feluri ( cheratina, clip on...) dar daca vrei sa ai parul frumos si sanatos, cel mai bine este sa il ingrijesti cu produse adecvate firului tau de par si sa te inarmezi cu rabdare pana creste la lungimea dorita. Tunsul trebuie totusi facut si pe acesta perioada dar doar de o persoana de specialitate si la care trebuie sa-i specifici foarte clar ca nu vrei sa iti taie din lungime ci doar sa corecteze varfurile despicare care vrand nevrand apar la ceva timp. Sper ca ti-a iesit din cap ideea de stimulente si nu ai optat pentru extensii ci pentru rabdare si sanatatea parului tau happy. Pa pa.

| emy100 a răspuns:

Heii lasa prostiile ce stimulenti ce pastile...nul mai tunde lasa-l sa creasca in 2 ani il ai pana mai jos de posteriorlaughing