| anonim22378 a întrebat:

Hei TPU:cine imi da si mie idei:am cules niste fragi cam un borcan si nu stiu cum sa ii prepar adica ceva de genu cu smantana cine stie?

5 răspunsuri:
| NoNaMe_7575 a răspuns:

Poti safaci spuma
Le bati cu lingurita pana cand nu mai sunrt intreci(sper ca sti la ce ma refer)apoi bati albusul(depinde cate fragute ai)apoi le mesteci
E foasrte buna

| CautNume a răspuns:

Ii bagi in gunoi si iti iei Nutella.n-o sa regretiwinking

| iefsul a răspuns:

I poti amesteca cu zahar si dupa aceea i mananci sau cel mai bine i poti mixa cu un mixer si i mamanci asa

| Avon_8981 a răspuns:

Ingrediente:
300 g fragi
300 g smantana
100 g zahar pudra
coaja de lamaie

Mod de preparare:
Amesteci smantana cu zaharul si coaja de lamaie si pai adaugi fragii decongelati si bine scursi.
Se poate servi si cu mamaliga este foarte bun, fiecare dupa preferinta.

| roooxy_5474 a răspuns:

Oflaughinglaughinglaughingmi-am facut si eu ieri:X:X. fatii cu friscatongue.cauta pe bucataras.ro de aici m-am inspirat si eusmug