| Vlach a întrebat:

Fac diabet daca mananc un borcan de fragi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Trebuia sa am diabet de mult atunci...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Diabetul nu il faci asa brusc ca mananci intr-o zi mai mult dulce. Diabetul este un dezechilibru al metabolismului si nu apare brusc

| nic3rr a răspuns:

Nu cred ca poti face diabet de la un borcan de fragi. Tot la fel sunt de increzator ca nu il poti manca de unul singur intr-o zi. Pace!

| byankaaaa a răspuns:

Nu

| Escov_Nicoleta_1997 a răspuns:

Ha-ha-ha buna intrebare big grin

| SoranaSorryiubiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Nu nu poti face.eu sunt de la tara si mananc fragi in fiecar zi laughing si sunt sanatoasa tun.doar daca mananci afine multe ramai constipat laughing