| Keitaro a întrebat:

Acuma 2 ani mi-am luat un bachet de henna (praf) si nu stiu cum sa prepar compozitia, pentru a-mi face un tatuaj.
Ma poate ajuta cineva, stie cineva cum prepar substanta?

1 răspuns:
| Alinaaa9393 a răspuns:

Buna! Pui praful intr'un castron de portelan amesteci cu apa calduta si zeama de lamaie, cat pregatesti conul pentru tatuaj acoperi cu ceva si o lasi deoparte. Dupa ce ai terminat tatuajul poti da cu fixativ, zahar sau limonada si apoi acoperi cu un bandaj ca sa intre henna in piele( de recomandat e sa il lasi peste noapte). Dimineata dai bandajul jos si cureti henna cu zeama de lamaie (niciodata cu apa) sper ca ti'a fost de folos!