| Aleexxanndra a întrebat:

Hei TPU :* mi-am luat acum 5 minute 2 cutii de forme de briose, si nu am tava din aia speciala sad..trebuie neaparat facuta in tava de aia?

4 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

ALEX,eu fac briose in forme din aluminiu sau chiar din cele de hartie de copt speciale si apoi le pun la copt in tava aragazului. Sunt avantajoase cele la set din aluminiu. Eu le-am luat dela Mero.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formele sint din hirtie sau din tabla? Presupun ca din hirtie, altfel...
Daca le pui doar in hirtie, forma se va desface iar continutul se va revarsa. Exista si forme individuale din tabla in care pui hirtia. Nu stiu care ar fi mai convenabila ca pret.

| Manyna a răspuns:

Eu am facut briose in forme de hartie si puse in tava normala si mi-au iesit super.

| Aleexxanndra explică (pentru Manyna):

Multumesc o sa incerc :* poti sa imi spui si reteta? :*