| gabrieela a întrebat:

Hei TPU:* (mi-as dori sa imi raspunda doar persoanele care cred ca se pricep)
ok, tin dieta balerina de ceva zile insa nu pot suporta sucul de rosii pur si simplu nu imi place, asa ca l`am inlocuit cu un iaurt de baut activia cu fibre in rest o tin ca la carte, mi-as dori sa stiu daca am facut bine, daca nu cu ce pot inlocui sucul de rosii:* multumesc

3 răspunsuri:
| Catheryne a răspuns:

Fiecare organism este diferit, adica alimente ce pe unii ii slabeste pe tine ar putea sa nu te ajute prea mult. De exemplu am o prietena care care a tinut dieta balerina si a slabit cu ea 5 kg intr-o saptamana, iar eu tinand-o ca la carte n-am slabit decat 1 kg cu ea. Dar revenind la intrebarea ta pe mine iaurtul chiar m-a ajutat sa slabesc, mai ales daca este degresat este foarte eficient, dar cum ti-am mi-a spus fiecare organism este diferit, asa ca daca tu slabesti in felul acesta este in regula. Totusi ca sa ai rezultate foarte bune testeaza anumite mia multe alimente si vezi care te ajuta cel mai mult sa slabesti, astfel construieste-ti o dieta personalizata. Eu asa am facut si am slabit 15 kg intr-o luna si jumatate. Bafta! happy

| akaa a răspuns:

Buna. Vreau sa te intreb daca ai slabit 1kg intr-o zi. Adica am vazut ce se mananca intr-o zi si mi se pare ca mai degraba mai pui un kg. Adica o dieta ar trebui sa mananci mai putin nu mai mult. Asa cred eu.

| SorinaFelina a răspuns:

Depinde de suc daca iti faci singura si nu il suporti poti schimba locul de unde iei rosii sau dai niste rosi pe razatoare pui tot fructul ( ce a ramas dupa ce l-ai at pe rezatoare) iltr-un pahar si vezi daca iti place gustul e destul de greu de baut asa ce incearca sa il iei cu lingura daca nu reusesti si nu iti place adauga putina sae sa vezi daca isi schimba gustul ori incearca suc de portocale ATENTIE! trebuie sa conina pulpa insa nu neaparat daca nu iti place pulpa te duci iei un suc cu pulpa si il strecori sau mai usor nu mai cumperi suc cu pulpa sper ca te-am ajutat cu razspunsul meu daca raspunsul meu te deranjeaza te rog sa mi trimiti un mesaj imi asum toata vina.