| HappyCandy a întrebat:

In dieta balerina poti inlocui cafeua cu ceaiul, sucul de rosii cu cel de caise sau alt fruct, brinza slaba cu un iaurt iar in loc de doua oua unul si in loc de o felie prajita de piine una ne prajita, Raspuns obligatoriu, Multumesc anticipat, Fundaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti face aceste modificari fara nici-o problema.In schimb,vreau sa te atentionez in legatura cu un lucru:ai grija sa mananci suficient si sa nu reduci prea mult portiile,altfel vei consuma resursele organismului si,pentru a le reface,vei si nevoita sa mananci mai mult,ceea ce,in cele mai multe cazuri,duce la ingrasare.Te sfatuiesc sa nu tii o dieta drastica,ci sa elimini pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic; consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp.Combinate cu 20-30 de minute de alergare zilnica, toate acestea te vor ajuta sa atingi treptat greutatea dorita intr-un mod sanatos.Succes.

1 răspuns:
| daniella9805 a răspuns:

Pai da poti dc nu adica ceea ce spuneai u mi se pare mult mai potrivit pentru o dieta.:*