| DoodyAlexx a întrebat:

As dori parerea unui specialist daca este pe TPU sau cuiva care a trecut prin asta. Astazi am inceput o dieta care prevede mancatul din 2 in 2 ore, iar la o ora trebuie sa beau suc de rosii. Am intrebat tot pe site cum e sucul, am gustat si sincer mi se face rau de la el, dar eu as vrea tare mult sa continui dieta.Intrebarea este, are ceva daca in loc sa beau sucul sa mananc 2-3 rosii? ( dupa parerea mea nu au acelasi gust) sau daca pot inlocui sucul de rosii cu alt suc/aliment dar ca dieta sa dea roade. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți răspund cu o întrebare: după ce termini cu dieta ce faci? mâncăm obișnuit ca înainte de dietă sau o ținem așa toată viața?
Învață să mănânci, lasă dietele.
O alimentație săracă în grăsimi, zaharuri, făinoase, mezeluri, conserve, etc. și mișcare (exerciții fizice zilnice sau practicarea unui sport) ajută cel mai sănătos la pierderea în greutate și păstrarea organismului sănătos pentru mai mult timp.
Nu există dietă minune, este doar un mit fals.
Ferește-te de efectul yoyo!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| blackcherry a răspuns:

LOL :)) Ai luat-o cumva de pe www.revistafelicia.ro? Ca si eu de maine ma apuc de dieta aia " americana " xD Pai probabil nu se intampla nimic, dar eu zic ca mai bine inlocuieste cu rosii, decat cu alt suc sau alt aliment. :) Eu dabea astept sa vad cum o sa slabesc 4 kg in 5 zile =))

| SuperG a răspuns:

Am tinut si eu acu catva ani aceasta dieta, e o mare prostie care te si distruge mai ales. Pe scurt asculta sfatul meu si renuta la dietele astea ca nu au nici un folos. Fa sport, orce sport e bun renuta la dietele astea de balerina sa nu lesi intr-o zi pe strada, cu mancarea nu e de glumitbig grin