| R0011 a întrebat:

Urmeaza ziua mea, si am invitat cativa prieteni sa stam timp de 3 zile la mine. Ce mancare as putea sa fac, in afara de aperitive si chestii din supermarket? Ceva idei, avand in vedere ca suntem 10. puppy dog eyes3 Multumesc.

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Carne de pasăre, pește fiert +ceva ca garnitură!
Dacă oamenii postesc sunt sarmale de post. Mâncare de ciuperci etc.
Poți să le faci sfeclă, fasole, varză, etc.

| morningstar a răspuns:

Poti face snitele de pui cu pireu, gratare cu salata, pulpe la tava cu rositto, iar seara omlete, McDonald, tartine, tarte. Sunt mancaruri usor de facut la care s-ar descurca oricine, in general, de obicei sunt apreciate de tineri si nici nu iti ia mult timp sa le pregatesti, avand in vedere ca esti gazda.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face diverse salate ( gen aperitiv ), chifteluţe, şniţele de porc/piept de pui, mici, crenvurști ( cu muştar sau ketchup ), garnitură de cartofi prăjiţi/piure/natur, etc.

Toate cele bune.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Am cateva idei pentru tine, o sa gasesti tu pe internet.
Eu zic sa faci niste APERITIVE sendvisuri mai mici ca asta:
http://www.retete-bucatari.com/......40x215.png
Sau o PIZZA daca vrei si poti.
Niste SUCULETE facute de tine.
Niste CLATITE ar fi foarte gustoase.
SALATE DE FRUCTE in general!
O zi buna!

| Lynna a răspuns:

Buna. Pizza te salveaza intotdeauna. Fa cartofi prajiti, sendvisuri...

Răspuns utilizator avertizat