| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua,

Am o colega de job pe care o plac si am inceput sa iesim de vreo 3 luni, insa nu imi dau seama daca si ea simte la fel sau doar e politicoasa, ori ma vede doar ca prieten sau poate mai mult de atat.
Am sa scriu mai jos niste chestii unde am incercat sa fiu cat mai obiectiv

- majoritatea timpului sta cu piepul in fata orientat spre mine si cu picioarele unul peste celalat. Chiar daca stam unul langa celalalt mereu are un unghi orientat mai inspre mine.
- cand o privesc in ochii, mentimem contactul vizual mai mult de 4-5 secunde. Uneori cedeaza ea, alteori eu.
- am impresia ca uneori ii stralucesc ochii, dar nu mi se pare ca se intampla mereu.
- rade cand glumesc, si amandoi spunem glume si radem impreuna
-cand o ating nu are nici o reactie de a se retrage (nu o ating des, dar o mai ating in joaca pe umeri, pe partea inferioara a picioarelor, insa nu e ceva ce fac zilnic. sunt si zile intregi cand nu ne atingem)
- a inceput sa ma mai atinga pe partea superioara a bratelor (destul de rar insa) sub diferite pretexte.
- cand iesim la plimbare mereu prelungim intalnirea, in sensul ca daca zicem ca mergem pe jos pana in punctul x, acolo hotaram sa mergem si mai departe cu plimbarea.
- avem zile cand conversam si stam de vorba si parca nu ne mai vine sa iesim din conversatie (de exemplu era trecut de 6 si noi eram pe skype si vorbeam prin apel, si parca nu ne venea sa incheiem ziua de job doar ca sa mai vorbim pentru ca era o conversatie buna, si eu sunt genul care nu stiu cum sa fac sa ies cat mai devreme )
- o chestie e ca nu prea vorbim mult in afara orelor de job, dar ma gandesc ca daca vorbim atat de mult la job, dupa poate chiar e ok sa nu ne auzim.
- o tachinez destul de mult si raspunde pozitiv; de fapt am inceput sa ne tachinam reciproc.
- ne asemnam foarte mult, atat la gandire, cat si ca familii, modul in care ma fost crescuti. Sunt momente cand scoatem pe gura aceleasi chestii, sau ne gandim sa facem aceleasi gesturi. (de ex sa mergem in locul x sau tot felul de lucruri marunte.)
- ne trimitem tot felul de poze cu diferite chestii, video-uri insa nu sunt poze cu mine sau cu ea strict, ci mai degraba poze cu lucruri/animale, etc.
- imi povesteste de fostul ei iubit (peste care eu nu cred ca a trecut 100% inca) dar si eu ii povestesc de fosta mea iubita, ca sa fim chit laughing
- de cate ori am invitat-o sa iesim a venit mereu, insa doar eu propun sa iesim. (insa ea ajunge de regula prima, mai devreme)
- imi spune lucruri intime, cand o deranjeaza cineva din familia ei, vreo prietena, sau daca nu se simte bine, stari de spirit pe care le are.

Si avand in vedere in ce context ma aflu, ca lucram impreuna, nu as vrea sa fac primul pas fara sa stiu daca si ea vrea acelasi lucru ca mine, mai ales ca daca nu simte asta o sa imi fie greu sa dau ochii cu ea zi de zi si o sa ma simt penibil si eu si ea.
Voi ce credeti? Ce-i drept cred ca suntem destul de apropiati, chiar prieteni, dar e loc de mai mult? Cum pot sa imi dau seama de daca vrea mai mult sau nu?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Treci mai departe. Mai întâi verbal. E clara treaba. Te place.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este clar ca fata vrea sex sălbatic

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o fata/femeie nu accepta intalniri cu tine timp de 3 luni fara sa te placa!
Daca nu te placea, disparea dupa a doua sau a treia intalnire!
Ia initiativa si mergi mai departe cu ea, ca-i foarte clar ca te place si vrea sa fie cu tine.
Nu te mai impiedica in propriile picioare si in dileme, ca nu exista in acest caz, ea vine la fiecarea intalnire fiindca te place si vrea sa fie cu tine!

| helpforyou a răspuns:

Treci cat mai repede la next level. Sunteti in acest moment compatibili 100%

| Daz01 a răspuns:

Eu sunt aproape sigur că fata te place. Nu mai pierde timpul și spune-i că o placi. Succes.