| konekosama a întrebat:

Voiam sa va intreb ceva legat de niste baieti. De curand un prieten (viitor coleg de liceu) mi-a spus ca ma place, si nu am stiut cum sa-i raspund pentru ca mie nu-mi place de el. Si de cateva zile am inceput sa iesim pe afara avand in vedere ca stam la un bloc unul de altul si a tot incercat sa ma ia in brate, sa ma sarute si chestii d-astea.
Cum as putea sa-i zic ca eu chiar ju vreau o relatie fara sa-l ranesc si sa ramanem prieteni?
Dau funda! Chiar am nevoie de ajutor!

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

De ce nu începi prin a îi spune adevărul? Îi spui sincer că nu simți același lucru ca și el, îi spui că îl consideri doar un prieten.
Adevărul chiar dacă doare, este calea corectă.

| Ritsuko a răspuns:

Ii spui ca nu esti pregatita, ca iti e frica de o relatie.O sa se sperie cand o sa auda asta si probabil o sa inceteze.laughing
Sau ca nu vrei sa strici o prietenie asa frumoasa din cauza unei relatii.Ca vrei sa ramaneti doar prieteni si nimic mai mult.happy

| SparkleO a răspuns:

Pai spune-i cu tupeu... " Draga "X" nu stiu ce crezi tu dar eu nu ti-am dat inca un raspuns. Chiar vreau sa ramanem prieteni dar as vrea si putina distanta daca ma intelegi happy " Daca ti-e prieten adevarat te-ar intelege daca nu inseamna ca nu ti-e prieten si nu iti merita prietenia.

| pikakatejulia8 a răspuns:

Eu nu as asculta ce a spus Ritsuko deoarece strcici si relatia de prieteni, deoarece crede ca esti o fetita mica si bla bla bla, si nu minti spune direct sti mie nu-mi place de tine vreau sa ramanem amici se poate? asa e cel m-ai bine funda?:*

| alexutza02matza a răspuns:

Spui asa: "Imi pare rau, dar nu pot face asta. Eu nu te plac in sensul ala. Te plac, dar ca amic. Nu te supara, dar eu vreau sa ramanem amici, sa iesim pe-afara." Sper ca te-am ajutat!

| gabby77 a răspuns:

Spune-i ca il placi ca prieten dar ca nu vrei o relatie.