| DaDaLadyBug a întrebat:

Vine ziua mamei mele, si vreau sa ii fac un tort cat mai interesant ca model, dar totusi nu prea sofisticat. Anul trecut i-am facut un tort in forma de fluture, adica un blat rotund taiat in doua si puse spate in spate. Funda, promit :**!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite de la mine ceva,
http://www.petitchef.ro/tags/retete/tort-inima
Te pup!

| Zoey112 a răspuns:

Fa un tort in forma de inima
si poti pune si niste frisca de capsuni/zemura deasupra ca sa aiba culoarea rosie/roz

| TomyRO a răspuns:

Alegeti de aici oricare doresti tu sa-l faci pentru mama ta: http://www.culinar.ro/dulciuri/torturi/

| Karmesytta a răspuns:

Incearca sa faci in forma de floare sau o gentuta.

| ancaemilia a răspuns:

Ar fi frumos sa-i faci un tort in forma inima nu e nici sofisticat, iar mama ta se va bucura (eu am incercat )

| Ajutorulmic a răspuns:

Uitemodeletort.blogspot.com/‎

armand.co/torturi%20nunta/‎

www.cofetariaalice.ro/categorie/torturi/torturi-personalizate/‎

www.cofetariamocca.ro ›... › Torturi aniversare - diferite ocazii

www.kudika.ro › Mirese‎

ottima.ro/galerie/torturi-aniversari/‎

www.cofetariamariabotosani.ro/modele-tort-aniversari-si-evenimente.html‎

www.culinar.ro ›... › Culinar › Tehnici, ustensile, ingredien

Sper ca te-am ajutat!

| mihaelanita a răspuns:

Pai te sfatuiesc sa nu faci blat in forma de floare, ruj sau poseta - fa ceva ce o reprezinta pe mama ta ( daca ii place sa gateasca fa un tort in forma de palarie de gatit etc ). Glazura sa fie in culorile ei preferate. Si incearca sa-i scrii la multi ani pe tort punand intr-o punga umplutura. Lma si bafta!

| darius03 a răspuns:

Poti face in forma de ruj, floare, fetita,
sau uite in forma de ce animal ii place

| albinutadede a răspuns:

Ai putea afli ce anume ii place mamei tale daca nu sti deja de ex(ii plac catelusi incerci sa faci cat de cat sa ii dai tortului tau o forma de cap de caine)
oricum sa stii ca nu conteaza forma, ci sa fie gustos. Oricum mama ta iti va aprecia enorm efortul depus si faptul ca nu ai uitat ca este ziua ei.
baftaaa!