| Alexandra122212 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva.Am dat pe niste blugi salata de vinete,i-am spalat,iar in acel loc a ramas pata, cred ca de la ulei.Cum as putea sa o scot?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Pui pe pata respectiva putin detegent de vase, si freci bine.Clatesti,apoi pui din nou la spalat.
Cand mai ai asemenea,, accidente' pui sare pe pata, care ar trebui sa absoaraba uleiul, dupa care repeti operatiunea aratata mai sus.

1 răspuns:
| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

Trebuia sa iei cu un servetel salata de pe blugi si dupa puneai faina peste pata si lasa-i asa vreo ora si abia dupa ii puneai la spalat..acum nu stiu incearca sa pui faina desi nu cred ca mai merge ca pata a intrat in tesatura, daca nu merge incearca cu vanish desi si cu asta trebuia sa dai inainte sa ii speli, da incearca macar