| stefania2011 a întrebat:

Acum cateva ore verisorul meu mai mic mi-a dat pe rochie mancare.Mancarea era cu ulei.Cum sa scot pata?

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Pune niste sare pe pata.Las-o cateva minute. Apoi bag-o normal la spalat.Ori vanish daca ai.

7 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Heihappy, pune o foaie de hartie peste pata si acopero cu un material mai subtire. cu fierul de calcat atinge usor suprafata iar uleiul se va imprima pe foaia de hartie.

| tuGatita a răspuns:

Normal uleiul iese cu un detergent obisnuit, din asta bun, nu la 2 lei laughing. baga rochia in apa calda cu mult detergent si lasa sa se inmoaie. in caz ca nu iese, freaca cu sapun de rufe (preferabil din ala facut in casa sau mai inchis la culoare cred ca stii, care nu miroase prea fain). sigur va iesi

| badboy18 a răspuns:

Baga vanishwinking si iese

| papusika34 a răspuns:

VENISH! E SUUPER bun! Am avut si eu o problema ca asta si a iesit cu venish!

| Lămâia a răspuns:

Cu foarfeca.

| didigabriela a răspuns:

Daca rochia era alba poti scoate pata bagand rochita in clor.