| Mariana155 a întrebat:

Mi-a curs ceara de la lumanare pe o pereche de blugi si i-am spalat dar nu a trecut, cum as putea sa scot pata?

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cu fierul de calcat. O topesti practic.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Nu va disparea de tot. Daca sunt mai inchisi la culoare nu se va vedea. Pui o foate peste ceara si dai cu fierul de calcat 2-3 minute, pana cand se vede foarte putin.

| Alexxanndru a răspuns:

Pune o hartie deasupra petei de ceara (orice hartie, poate fi de ziar, etc.) si calci prin hartie pantalonii chiar unde ai pata.

| Mariana155 explică (pentru Alexxanndru):

Si asa nu se extinde? sau cum se face?

| Alexxanndru a răspuns:

Pai asta e si ideea... cera se topeste si intra in hartie.winking Funda?

| Alexxanndru a răspuns:

Pai asta e si ideea... cera se topeste si intra in hartie.winking Funda?