| Crysthina a întrebat:

Heii TPU! Stiu ca o sa sune ciudat :-)) dar vreau sa va intreb voi ce mancati seara? Scuzati categoria nu stiu daca e bunawinking

15 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Buna!
Depinde si de stilul de viata la care te-ai adaptat.Eu spre exemplu nu mananc dupa ora 6 chiar nimic, nu fiindca tin vreo dieta sau alte lucuri de genul, ci fiindca asa m-am obisnuit la ora 5 la mine e ultima masa, si acum depinde mananc tot ceea ce imi place.Nu doar salate. Imi place pestele la gratar, si curcanul de asemenea, cateodata merge si o ciorba de legume. La mine fructele sunt desertul seara laughing

| Andreea930 a răspuns (pentru ANAHsneaman):

Și nu ți-se face foame iar?

| ANAHsneaman a răspuns (pentru Andreea930):

Nu, chiar deloc? M am obișnuit. Însă dimineața primul lucru ce îl fac după rutina de dimineață e sa umblu la frigider?

| RAY a răspuns:

In principiu este de recomandat ceva carbo nu proteine in nici un caz, carbo creste temperatura corpului astfel te odihnesti mai linistit si calm, cartofi fierti dar cu limita, unul singur are 150 de calori, deci 2, 3 sunt destui, dar poti manca orice, cu cat un om are o dieta mai variata si tine cont de valoarea nutritionala si se va cantari zilnic, mentine un jurnal a ceea ce consuma a ceea ce consuma va avea o sanatate mai buna si iti va mentine kg

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sandwich uri, salate sau supe

| Crysthina explică (pentru suntserios):

Ce fel de salate, suntserios?

| suntserios a răspuns (pentru Crysthina):

Salate normale cu salata, roșii, ceapa, spanac și brânză.
Salata de ton cu porumb și avocado
Salata cu năut și fasole.
Salate cu cartofi, brânză, ceapa

| sierra1 a răspuns:

"Yunnochan a răspuns: Seara cel mai ideal ar fi să mâncăm fructe"

ideal NU are grad de comparație. Dar problema e cu fructele seara:

https://lorenaburlacu.ro/de-ce-nu-e-bine-sa-mananci-fructe-seara/

| Simpatic a răspuns:

Eu seara mananc rabdari prajite, seara nu se mananca pentru ca 1 te ingrasi si 2 stresezi ficatul suplimentar.

| Andreea930 a răspuns (pentru Simpatic):

Eu mănânc că mi se face foame, și nu prea mă îngraș

| RAY a răspuns (pentru Simpatic):

Ingrasarea rezulta din cate calorii consumi pe plus, indiferent cand manci

| Simpatic a răspuns (pentru RAY):

Asta e adevar perfect valabil? si pentru cei cu probleme ale metabolismului? spune-le asta celor care au retentie de apa happy

| RAY a răspuns (pentru Simpatic):

In fapt toate studile demonstreaza ceva = cei care spun ca au metabolism mai incet nu iti dau seama cat consuma, cand sunt bagati in clinica si supusi unor diete in deficit ei slabesc, si eu de cand scriu jos tot ce consum sunt in deficit, inainte credeam ca am probleme cu metabolismul nici vorba din contra cu cat esti mai gras cu atat ai rata metabolica mai mare

| AdelinaC a răspuns:

O cana cu lapte, o prajitura, un iaurt, un fruct sau paine cu putina branza

| Yunnochan a răspuns:

Seara cel mai ideal ar fi să mâncăm fructewinking