| Roxanne20 a întrebat:

Heiii ajutati-ma si pe mine cu niste idei despre cum as putea toca/macina semintele de in pentru ca nu am nici rasnita, nici blender si am citit ca e mult mai bine sa fie consumate macinat. Deci ceva sfaturi?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

La magazinele naturiste si chiar la Kaufland am văzut semințe sparte de in. Chiar așa se numesc, și chiar așa să și întrebi: semințe sparte de in.
Ele sunt parțial sparte, dar sunt mai bune decât cele întregi.

Cele care le ai acasă le pui într-o batistă curată, o strangi bine să nu cadă semințele din ea, și pe un tocător le pisezi cu un ciocan. Batista se va strica, dar te vei bucura de semințe sparte de in.happy