| CiocolataAlbaAerata a întrebat:

Heiii,neata lume! Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau cateva idei de feluri de mancare care sa nu fie chiar asa costisitoare. Va rooog! Multumeeesc! :*

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cereale cu lapte

| UltraLex a răspuns:

Nu este neaparat nevoie de o reteta sa faci ceva bun de mancare care sa nu necesite multe ingrediente uite cateva idei pe care eu le prepar cand nu prea am chef de gatit

paste cu sos de rosii si ceapa ai nevoie de spaghete, spirale, penne etc. ce vrei tu niste suc de rosii putin cam nu pafar o ceapa si o lingurita de ulei sare si piper fierbi pastele intre timp pui sucul/bulionul de rosii cu uleiul piperul (si daca consideri ca mai are nevoie de sare ii mai adaugi findca sucul de rosii este deja sarat) le lasi putin sa fiarba pana se ingroasa in tigaie si cand pastele sunt gata le pui direct din oala in tigaia cu sos si amesteci

alta idee legume la tigaie la fel tai cubulete mai multe legume (morcovi dovlecei ardei grasi etc.) le pui in tigaie cu un pahar de apa si o lingurita de ulei si condimentezi dupa gust

orez cu legume pui intr-o tava/recipient termorezistent orez ciuperci taiate marunt si morcov cam 2ciuperci si 2 morcovi si o cana de orez sare, piper si bagi la cuptor

sau retete clasice piure, cartofi prajiti cu usturoi laughing

sper sa te fi ajutat