| FurMoon a întrebat:

Hey TPU.Dati-mi si mie va rog niste retete de prajituri,nu asa complicate de facut, daca se poate cu ciocolata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti scriu o reteta simpla din care iese o prajitura delicioasa.
Ingrediente blat :
500 g faina, 100 g zahar, 100 g margarina sau unt, 1 ou, 1 lingurita amoniac, 1 pahar lapte. Toate acestea le amesteci intr-un vas pana obtii o coca usoara pe care o imparti in 4 parti, fiecare parte se intinde cu sucitorul dupa care pe rand le dai la copt la cuptor.
Ingrediente crema :
3 budinci de ciocolata, 750 ml lapte,
6-8 linguri zahar, 200 g Finetti, 200g unt
Cele trei plicuri de budinca, se pregatesc conform instructiunilor de pe plic iar dupa ce budinca s-a racit se adauga untul si crema finetti. Amesteci bine pana toate aceste ingrediente se incorporeaza una intr-alta. Vei obtine o crema fina si delicioasa. Dupa ce ai copt toate foile incepi sa le umpli cu aceasta crema iar pentru ultima foaie, de deasupra faci repede o glazura dintr-un 1 plic glazura cu gust de ciocolata de la Dr. Oetker (o prepari de asemnea conform celor scrise pe plic). Cand este gata glazura o torni deasupra pe ultima foaie si dai toata tava in frigider cel putin 1 ora.
Prajitura va arata asa :http://2.bp.blogspot.com/......edited.jpg

3 răspunsuri:
| DemonvsAngel a răspuns:

Ingrediente - Prajitura inteligenta cu ciocolata alba

1, 5 litri de lapte
12 oua
12 linguri zahar
12 linguri faina pline
200 g ciocolata alba cu lapte

Mod de preparare - Prajitura inteligenta cu ciocolata alba
Se separa albusurile de galbenusuri si se bat foarte bine.
Galbenusurile se amesteca cu zaharul si ciocolata alba topita, faina si laptele.
Se amesteca albusurile batute cu compozitia de lapte si se amesteca usor toate.
Se unge o tava cu ulei si se tapeteaza cu faina, se toarna compozitia in tava si se da tava la cuptor pentru 1 ora, primele 10 minute se da focul mai tare dupa care se lasa la foc mic.
Se lasa in tava sa se raceasca dupa care se scoate din tava si se pudreaza cu zahar praf.
PS:Sa nu uiți de foc ca si mine. Am bronzat-o putin dar s-a topit rapid, e super buna