| SkyBlue a întrebat:

Hi!^.^ O intrebare, mai stupida... In Koreea se mananca caini?

Răspuns Câştigător
| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Da,au incercat sa elimine consumul dar nu s a putut.http://www.ziare.com/......ud-1114385

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vai de ei ce gusturi rafinate au!
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| LolaLollita a răspuns:

De chinezi stiu sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si creier de maimuta! serios!

Răspuns utilizator avertizat
| axeldavid a răspuns:

Da

| PinkPanter a răspuns:

Stiam ca doar Coreea de Sud

| RadioactiveUranium a răspuns:

Da se mananca caini

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Da.Din pacate

| GoldVali a răspuns:

La chinezi da, la asiatici in general, poate.

| Skrilly a răspuns:

Da:< si ca sa fie carnea mai frageda bat cainii cu [,] cruzimestraight face

| Juiana a răspuns:

In China se mananca caini si serpi.Asiaticii mananca chestii mai ciudate dar aceasta este traditia lor si nu putem sa o criticam. Poate si noi mancam chestii ciudate si nu ne dam seama laughing))

| paulacarry a răspuns:

Despre Koreea nu prea stiu dar in china da si pisici si sunt considerate niste delicatese aceste biete animale iar in unele locuri sunt considerate remedii medicale impreuna cu serpii

| Traianosik a răspuns:

Da se mananca carne de caine cruda, in China la fel iar in Japonia se mananca mult pestewinking

| ciufuliiciii a răspuns:

Eu stiam de pisici sad

| ny098 a răspuns:

S-ar putea! Eu sunt cu totul in potriva!
Saracii caini!crying

| belle112233belle a răspuns (pentru ny098):

Ai dreptate ny098.Si eu sunt in potriva.Am caini asa de dragalasi si ii iubesc mult!

| NomGol a răspuns:

Din pacate pentru iubitorii de animale(printre care si eu)dasad

| IuliaJuly13 a răspuns:

Da...

| teaiBulitCuAndo a răspuns:

Da...2 la fiecare masa!

| SkyBlue explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre! happy

| belle112233belle a răspuns:

Da se mananca.Chiar foarte multi! Cel mai special in Koreea de sud.Iti spun ceva.Eu stiam o poveste in legatura cu asta: Era un baiat pe nume Lusatra si intr-o zi intre anii 1930-1960 a existat o populatie noua numita Korsickortra care se hranea cu ce le statea in cale.Ei locuiau in corturi facute din pietre, carpe prafuite de sub pamant si mult mult pamant lasat sa inghete ca sa se faca tare.Mai stiam ca aceasta este o legenda a rasei Korsickortra.Mai vreau sa spun ca am sa continui legenda fara detalii si am sa iti zic ceva la sfarsit...Baiatul pe nume Lusatra intr-o zi s-a ratacit printr-o padure aproape de o zona ilegala unde era alt popor.Baiatul cand a fost acolo a descoperit o creatura ciudata, cu 4 picioare, doua urechi lungi si pernute la labute.Era chiar un caine.El l-a vanat, apoi l-a fript facand un foc si l-a mancat.Eu asa stiam ca era o legenda in legatura cu Koreea.Pwp