| anonim_4396 a întrebat:

Si caini vad pe intuneric caa pisicile? laughing Stiu ca e o intrebare cam stupida dar ne...

5 răspunsuri:
| geop a răspuns:

Animalele au simţuri mult mai dezvoltate ca ale noastre. Văd şi noaptea, dar simţuri ca auz sau miros le ajută mult mai mult.

| PiTbuLuL a răspuns:

Cam asa si caini vad pe intuneric cum crezi ca apara curtea animalele si astea au auzul foarte fin, si nasul care detecteaza imediat.

| alexandra13131718 a răspuns:

Cainii vad alb-negruwinking nu stiu cum vad pisiciile dar cred ca vad pe-mtuneric cum vedem si noi

| BarOsanu99 a răspuns:

Adevarat caini vad in intuneric happy 99, 999%
BFT!

| SilentRp a răspuns:

Se spune ca si caini vad prin intuneric dar daca ma intrebi pe mine personal nu as zice asta. Parerea mea "nu sunt om de stiintalaughing" e ca animalele au simturile foarte dezvoltate (auzul, mirosul...) si asa reusesc ei sa se descurce pe intuneric.