| mgtow a întrebat:

Https://www.aliexpress.com/......60801.html polyester cel mai probabil, daca e spalat la masina de cateva ori poate dauna pielii? Am testat la servici o camasa de corp alba termica care tine de cald, subtire de bumbac, peste ea un plover de fibra pvc luat la misto, m-am simtit mai bine, daca purtam fara acea camasa de corp mulata, aveam mancarimi pe piele. Se zice ca hainele din bumbac sau fibra de bamboo sunt foarte bune (se gasesc in aliexpress) dar asa am prins-o pe aia pentru ca imi place desenul ce il are.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De ce te complici cu chinezariile? doar ca sunt mai ieftine? ai la tine in tara o multime de magazine cu haine care-s mai de calitate decat in Romania, de fapt si second gandurile din uk au haine mai bune decat ce avem noi in malluri, noi.
Mergi pe bumbac e cel mai bun material pentru piele si in plus rezista si la temperatura mai mare de spalare la masina, cred ca si rezistenta in timp e mai mare decat alt material, cred nu stiu pe fiecare material in parte, dar stiu ca sinteticele nu-s ok pentru corp, iar ce tine de chinezarii stiu ca astia dau cu anumite solutii hainele, papucii, o lege internationala ii obliga din cate stiu, o solutie antibacterie dar care persista mult pe tesaturi (stim cu totii celebrii papuci de casa chinezesti care miros cu lunile urat de noi, au mirosul ala specific), am inteles ca substanta aia daca e in contact direct cu pielea nu stiu ce face transmite anumite boli, puii mei, au fost cazuri nu stiu cat adevar are asta dar vorba aceea fara foc nu iese fum.

| mgtow explică (pentru Simpatic):

Test de calitate, sa vad diferenta nu cumpar haine din CN in mod obisnuit. Merg in superdry de fel