| uNKN0Wn a întrebat:

Cum sunt hainele din bumbac? Dar cele din polyester? (Avantaje/Dezavantaje)

Răspuns Câştigător
| ForgotMyName a răspuns:

Haine din bumbac,avantaje:lasa pielea sa respire,absoarbe umiditatea,e destul de rezistenta (poate fi calcat cu fierul de clacat la temperaturi mari)
Dezavantaje:daca se spala la temperaturi mari se va restrange,,retine scamele,se usuca greu, atrage moliile.
Hainele din polyester, avantaje:asigura protectie impotriva radiatiilor solare, se usuca rapid.
Dezavantaje:se calca la o temperatura medie, printr-o panza umeda, asezata intre material si fierul de calcat, se spala in apa calduta (deci se cheltuie apa).
Sper ca te-am putut ajutawinking

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Hainele din bumbac sunt cele mai sanatoase, absorb usor transpiratia.