| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a întrebat:

Idei de mancare? Nu vreau ceva deosebit, doar ca nu stiu ce sa mai gatesc si am nevoie de "inspiratie". E vorba doar de FELUL 2!
Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| Comoaracasei a răspuns:

Pulpa de curcan cu lamaie, la cuptor
Se serveste cu sote de legume si cartofi piure
http://deliciul-casei.blogspot.com/search/label/Curcan%20cu%20lamaie
L sectiunea mancarri mai gasesti si alt fel de retete interesante.

6 răspunsuri:
| simina a răspuns:

Cauta blogurile Laura Laurentiu, Laura Sava, bucatar maniac, Chez Mazilique, Laura Adamescu.O sa mori de pofta!

| jadir a răspuns:

Ciuperci pane cu sos de usturoi si orez, pofta buna!

| anka89 a răspuns:

Incearca macaroane(spaghetti) cu carne tocata.
Preparare:
Pui putin ulei intr-o oala in care calesti o ceapa nu prea mare bine, peste care adaugi carnea tocata(sa fie tocata de 2 ori) sa o pregatesti bine cu ceapa pana ce se prajeste putin carnea,dupa aceea adaugi pasta de tomate si adaugi putina apa, astfel incat sa nu faci prea mult sos, o lasi sa fiarba la foc mic pentru 35 min si cand ii aproape gata adaugi putin usturoi taiat marunt si patrunjel.
Cu toate astea facute fierbi macaroanele.Pui in farfurie macaroane si sosul cu carnea tocata peste si la urma pentru cine vrea cascaval ras pe deasupra.
Reteta se pregateste foarte mult in Grecia si ii super, sa nu ti se para grea ii gutoasa si ai vevoie sa zicem nici de o ora.

P.S poti folosi orice fel de carne vrei, indicat vita sau porc
Reteta simpla si ieftina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiftelute in sos marinat :X

| DomnulNu a răspuns:

Iepure la cuptor cu sos de masline si garnitura de cuscus. Pofta buna!

| Catty17 a răspuns:

Spaghetti cu sos si chiftelute marinate.