| miha_6184 a întrebat:

Imi poate spune cineva programul cel mai scurt de spalare la o masina de spalat FINLUX?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rapid 30.Este cel mai scurt la orice masina de spalat.Apa rece.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu cum este mai ales ca n-ai spus nici modelul. Sunt mai multe modele FINLUX. Majoritatea masinilor, insa, au un program scurt unde scrie 30 min. sau 30'. Daca pui o poza a butonului ma dumiresc si-ti spun.

| miha_6184 explică (pentru Salontanul):

Poza nu pot sa incarc aici. Dar pe manualul de utilizare scrie: FINLUX MASINA DE SPALAT 6 KG, 1000 RPM si are 20 de programe. Sunt suficiente detalii?

| Salontanul a răspuns (pentru miha_6184):

Imi pare rau! O poza a panoului frontal era excelenta. N-ai decat sa mergi la Metro sa-i rogi sa-ti dea o copie a instructiunilor dintr-o masina.

| Fatamuntilor a răspuns:

Http://olx.ro/oferta/oferta-masina-de-spalat-finlux-a-ID47HxG.html
Am gasit eu ceva.E asemanator cu cel de pe masina mea.
La mine cel mai scurt program e de 30 minute.
Aici vad ca cel mai aproiat este de 40 grade, asta insemna peste 1 si jumate.
Pe manualul de utilizare ar trebui sa scrie timpul de spalare in funtie de temperatura aleasa!