Întrebare recomandată | zzzupduck a întrebat:

Imi puteti recomanda niste salate usoare?. Fundita happy

8 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Salată bulgărească, salată de cartofi, salată de roşii şi castraveţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
SALATĂ DE OUĂ
4 ouă fierte tare, 2 linguri unt, sare, piper, zeamă de lămâie, 1 lingură muştar, 100 g. brânză telemea rasă, 2 linguri smântână sau maioneză, inele de ceapă verde.
Se zdrobesc ouăle cu furculiţa, se adaugă untul, moale, ţinut din timp la temperatura camerei. Se amestecă bine. Se sărează şi piperează după gust, se adaugă zeamă de lămâie (o lingură). Se adaugă muştarul şi brânza rasă şi se amestecă iar, foarte bine. Se adaugă smântâna sau maioneza, cum preferi, se lasă la rece cel puţin 30 de minute.
Salata de ouă se serveşte pe felii de pâine, simple sau prăjite puţin la cuptor ori în prăjitor.
Te pup!

| mola a răspuns:

1. Salata de varza alba.
2. Salata de varza rosie.
3. Salata de sfecla.
4. Salata de varza alba cu morcov.
5. Salate de telina cu morcov.
6. Salata de castraveti.
7. Salata de rosii cu castravete.
8. Salata de rosii cu morcov si putina telina.

Succes!

| summer12 a răspuns:

Mie imi place salata de telina, o poti amesteca si cu morcovi razuiti, varza, alte radacinoasa si niste verdeata(marar, patrunjel). asezonata dupa gustul tau si e super ca garnitura!

| Manyna a răspuns:

Salata de gulii
salata de cruditati(telina, morcov, mar)
salata verde
salata orientala
salata de paste cu piept de pui si legume

| Calin_Nicol_1976 a răspuns:

Salata de fructe
Salata de legume
Salata orientala
Salata de buef!
Funda!