| Eucumamajunsaici a întrebat:

Imi spune si mie cineva ce gust au urmatoarele alimente?
Sos wassabi, sos teriyaki si ceaiul matcha.

Răspuns Câştigător
| Reddfox a răspuns:

Sos wassabi=Iute
Sos teriyaki=dulce, ajuta la fragezirea carnii (https://dietamediteraneana.wordpress.com/2013/02/25/sos-teryiaki/)
Ceai matcha= dulce, cremos, avand un gust delicat ierbos

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Oricit ti-ar descrie cineva, si oricit de bine ar face-o, tot nu vei stii cu adevarat pana ce vei gusta tu insuti. happy Nu poti pune un gust in cateva cuvinte.

| doctorandus a răspuns:

Wassabi=iute. Bine, wassabi adevarat este foarte scump, de aceea in produsele comerciale este inlocuit cu hrean.

| Jager a răspuns:

Sosul wassabi e foarte asemanator cu hreanul de la noi, un pic mai iute dar aceleasi asemanari (miros, gust)