| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru amatorii de cafea. CE cafea va place sa beti si de beti cafeabig grin? Eu fiind un mare amator de cafea de bun gusthappy

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Si eu sunt o mare amatoare de cafea... sotul meu este distribuitor la o cafea italiana pentru baruri si cafenele de care poate tu nu ai auzit... Gorizziana se numeste... este o cafea care se serveste mai mult in baruri si cafenele... pentru ca este ffff buna preparata la masinile porfesionale de cafea... mie imi place cafeaua buna... in afara de Gorizziana mai bea, Jacobs verde, Segafredo, Lavazza... singurele marci de cafea pe care le beau... insa e foarte important si cum facem cafeaua... incorect preparata poate fi toxica... de fapt voi stiti ca cafeaua naturala sanatoasa este acea cafea care se scurge in primele 10 secunde? restul este apa si toxinele care iese din cafea... deci in concluzie cafea scurta este cea buna si sanatoasa... daca cafeaua scurta vi se pare prea tare atunci puneti voi apa peste... e mai sanatos si mai bun... un mic secret furat de la sotulwinking meu care se price la cafea si la tot ce tine de ea...

24 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Jacobs, Lavazza, Nescafe.

auran
| auran a răspuns:

Jacobs verde (si am mai baut una columbiana - buna)

aaaaa, ce somnic imi este - mers sa-mi iau cafeaua de la bucatarie pentru ca altfel o sa adorm cu capul pe taste

| Lory_2572 a răspuns:

In orice caz NU genul de cafea care se bea in Romania...cana aceea imensa ...mor cand se mai serveste aia la unele restaurante sau la Mc. Oricum cafeaua cea mai buna e cea servita de italieni.Eu imi fac esspresso cu Lavazza Oro. Oricum beau rar...compensez cu Pepsi light happy

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Eu beau cafea, pentru sufletul meu LAVAZZA, pentru ca asta imi place si este foarte adevarat, cafeaua putina este buna(nu cu cana). Daca mi se pare prea tare pun un pic de lapte sau frisca, de aceea se spune ca esentele tari se tin in sticlute mici.(mica, mica, dar buna).

| silvia_2359 a răspuns:

Lavazza arabica, este dupa parerea mea cea mai aromata, eu pe asta o beau in fiecare dimineata.

| JustMeFlory a răspuns:

Eu una beau cafea la plic nescafe 3 in 1 mild(nu este foarte tare)si cam de vreo 2 ani cosum acceasi cafeabig grin...beau cafea din placere, ma simt mai bine.

| DenissaDeea a răspuns:

Da, consum cam prea multa cafea pe zi, Ness, Fort, Jacobs, pentru mine cred ca mi-a intrat in sange ca un drog, nu reusesc sa ma las de baut cafea, doar am reusit sa o mai reduc din consum...

| mioara a răspuns:

Eu beau cafea iacobs beau ca imi place daca o zi nu beau ma doare capul adica este un drog nu poti sta fara ea

| kh1ss a răspuns:

Lavazza

| cristina_6456 a răspuns:

3 in 1

| vio a răspuns:

Jacobs si amaroy... daca s-ar putea de dincolo...hee hee

| mihaela_5361 a răspuns:

Beau cafea din motive terapeutice dar si de placere. Din pacate e rara astazi cafeaua buna, aromata, care iti mangaie papilele gustative in mod placut (avem o multime de sortimente de cafea care sunt fade, contrafacute). Personal, prefer cafea la nisip pe care am savurato la o cafenea turceasca... e sublima!

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu sunt adepta 3 in 1 de la Jacobs... dar fac exceptie pentru cafeaua din SUA cu aroma de vanilie..."taster's choice" parca se numeste... e pur si simplu yummy!drooling~

| ilie a răspuns:

Salut, JACOBS la pachet mare, iar uneori cumpar vrac mi-o macin eu. pot sa te invit la o cafea?

| lavinia_9815 a răspuns:

Lavaza are un gust unic si e nr1

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum se face dar aksa nu simt deloc nevoia sa beau kfea dar cand sunt plect in voiaj beau cate 5-6 frappe-uri pe zi, simt ca-mi da energie si insomnie yawn

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Butul cafelei are pentru mine niste reguli:
min 2-3 cafele pe zi
2 lingurite la o ceasca (nu cana)
nu o "contaminez" niciodata cu zahar, lapte, etc
Obligatoriu ceasca sta pe farfurioara (e una din singurele mele "damblale"-pe langa cea cu apa/sucul se beau intotdeauna din pahar- mancarea merge si din tigaie direct)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu consum cafea dar stiu ca rudelor mele le place Doncafe, cica e mai originala, unica, diferita.Fiecare cu gustul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Eu consum cafea și celelalte derivate din ea din gama Gano Excel, este un produs natural care are la bază o ciupercă numită Ganoderma.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu beau cafea Gano, o cafea deosebita!
Vrei sa stii de ce e asa speciala cafeaua Gano si de ce consumata chiar si de catre cei care nu beau cafea normala?

Vino miercurea, ora 18. 30 la sediul firmei Firma IEA, Str. Nerva Traian, nr. 7, Bl. M 66, sc. 1, Ap. 1, interfon 1 (parter inaltat).

Blocul este cel cu LOTO, se intra chiar de pe Nerva Traian!

Produsele sunt pe baza de Ganoderma Lucidum, cea mai puternica planta din lume: are cel mai mare continut de antioxidanti(peste 150) si cel mai mare continut de Germaniu organic!

Sunt asteptati toti cei ce doresc sa fie mai sanatosi si isi doresc ceva in plus fata de ceea ce detin in prezent!

Dan Durus, dan_durus@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jacobs

| LXandro a răspuns:

Mai nou consum bomboane Kopiko din extract de cafea naturala Java Coffee.
http://kopiko.ro/

| sunshine303 a răspuns:

Jacobs
Amaroy
The best!

| nykol a răspuns:

JACOBS la pachet mare adus din afara .si ness NESCAFE CLASIC sau granulat.