| SilentRain a întrebat:

Ce fel de cafea va place sa consumați?
Va place cafeaua cu gheata?
Cât de des beți cafea?

20 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Am un an de când nu mai beau cafea dar îmi plăcea exact cafeaua cu gheață (ori înghețată), cu frișcă și ceva topping -ciocolată, caramel, vanilie (mmmm!) cel puțin când ieșeam pe undeva. Așa, de toată ziua, era cafeaua cu gust de cremă de whisky irlandez. (și din nou mmmm!)

| RAY a răspuns:

Din păcate nu beau cafea deloc, foarte rar, am baut o data cafea multa eram adormit si am o zi groaznica

| SilentRain explică (pentru RAY):

Sa îți para bine ca nu bei cafea, cafeau îți oferă dependenta plus ca bagi o grămadă de zahar și chimicale în tine

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Dar am baut coca cola vreo 2 ani, zilnic

| SilentRain explică (pentru RAY):

Coca-Cola cancer la bidon ', nu prea am eu probleme cu sucul dar de cafea sunt dependent

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Cafea nu are legatura cu cancerul, este buna pentru creier, inhiba foametea

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Https://studii-cercetari-stiintifice.blogspot.com/......-risc.html

"Cafeaua este una dintre cele mai consumate bauturi din intreaga lume", a spus dr. Adela Navarro, cardiolog la Spitalul de Navarra, Pamplona, ​​Spania. Studiile anterioare au sugerat ca consumul de cafea ar putea fi invers asociat cu mortalitatea de toate cauzele, dar acest lucru nu a fost investigat intr-o tara mediteraneana.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ea a concluzionat: "Constatările noastre sugerează că bea patru cești de cafea în fiecare zi poate face parte dintr-o dietă sănătoasă la oameni sănătoși".

| SilentRain explică (pentru RAY):

Depinde și ce fel de cafea, nu poți compara cafeaua de la tonomat cu cafeaua boabe făcută acasă

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Natural desigur, nu pastile chimicale

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Lavazza.
Da... si cu gheata imi place. Si beau atat de des pe cat se iveste o dimineata somnoroasa care incepe cu statia de tramvai si se termina cu lucru (evident... statia de tramvai de langa).

| Freya1 a răspuns:

In fiecare dimineata.
Nescafe 3 in 1.

| Hammurabi a răspuns:

Jamaica Blue Mountain Cofee - preferata mea
Da, numai cu gheață beau. Nu-mi place caldă/fierbinte.
Cam 2 pahare de 200 ml pe zi.

| mentholinks a răspuns:

Imi place orice fel de cafea, doar sa fie. Place da, si rece, cu gheata nu cred ca am baut pana acum. De cate ori apuc, fac exces la fel ca si cu tigarile. big grin. Ai o cafea de la mine.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Preferata mea e cafeaua gheata și lapte, cafeaua neagra nu îmi place
Tu ești prima persoana ca imi face cinste cu cevarolling on the floor)
Calici astea de pe aici nici măcar 5 lei nu vor sa dea laughing e sărăcie pe TPU

| Emma30555 a răspuns:

Prefer cafeaua calda, zilnic o ceașcă doua uneori, rece doar frape

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neagra. Fara zahar, frisca sa alt rahat dulce pentru ca ii strica aroma. Beau zilinic 350-700 ml.

| pagliaci a răspuns:

Beau doua cafele pe zi si desi nu prefer ceva anume ma opresc cam des pe la Starbucks.

| bvzmsam a răspuns:

Nu beau cafea.