| anonim_4396 a întrebat:

Voi de care cafea beti cel mai des?

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

PREFER cafeaua solubilă NESCAFÉ Brasero Strong happy
Simplă/"black" - FĂRĂ lapte, frişcă, sau alte "prostioare"!

De ce?
Pentru că are un alt gust/aromă faţă de cafeaua măcinatăwinking

Ştii vorba aceea : "Gusturile NU se discută!" happy

Toate cele bune!

| AirănMeidăn a răspuns:

dintr-aia la plic

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E mai buna apa laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu beau cafea big grin
Mama bea mereu Doncafe, Jacobs si mai este si Colombia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heeeei! Iti va raspunde o mare iubitoare de cafea (cam 3 canute/zi... da, stiu ca nu e chiar sanatos). Cafeaua preferata este Segafredo, cu lapte si mult zahar. Insa, din cand in cand, ma "premiez" cu unele cu aroma de vanilie (cafea pe care o gasesti in magazine cu cafea/prajitorii).
Savurare placutaaa!

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate tin minte la orele de biologie ne-a spus ca nu e bine sa pui lapte in cafea, reactioneaza calciul cu nu stiu ce acid din cafea si nu e deloc sanatos rezultatul straight face

| anonim_4396 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Trebuia tu sa ma "certi"... are si omul o placere in viata asta si nici de aceea nu se poate bucura! Imagineaza-ti ca pun si vreo 5 lingurite/cubulete/pliculete de zahar intr-o canuta... mai conteaza laptele?

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Totul dauneaza, e bine sa nu faci exces, dar aici nu despre asta vorbim, ci despre amestec, care e mult mai grav, noua asa ni s-a spus, acea combinatie e foarte nociva, poate cauti niste informatii si mai reduci

| Kenya a răspuns:

Nescafe

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Eu cred ca numele nu conteaza ci modul in care cafeaua este pregatita. Aceea la ibric este imposibil de baut. Important este aparatul cu care o faci. Oricum, beau Kimbo clasic. Pana acum mi s-a parut cea mai buna cafea cu o aroma placuta.

| addda2a a răspuns:

Nu beau cafea.Doar ocazional si beau NESCAFÉ sau cafea preparata natural

| Babby18 a răspuns:

3 in 1 strong. love struck