| Adelin25 a întrebat:

La ce temperatura intra pantalonii de multon la apa? Pot sa ii bag la 90 grade?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Móltonul ( nu "multon") este un material facut din bumbac. Deci temperatura de spalare este ce a a bumbacului si separat de celelate rufe. Daca este bumbac alb se poate spala la 95 grade.
Bumbacul colorat trebuie spălat la temperaturi de până la 60 grade Celsius cu un detergent special pentru haine colorate pentru a evita decolorarea materialului.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intră la apă si la 40 de grade.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acum am vazut ca site-ul schimba pe "o" cu "u".

| BroascaCuElice a răspuns: