| Lowsensitive a întrebat:

Laptele praf e de post? Ma refer ca majoritatea ciocolatilor au lapte praf.

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Laptele praf NU este de post.

Pa-pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Laptele praf ( sau zerul praf, care apare la alte produse ) NU este de post!

Dacă doreşti ciocolată de post, este ciocolată AMĂRUIE : majoritatea ciocolăţilor tip amăruie sunt de post!
Totuşi, te uiţi şi la ingrediente deoarece am văzut vreo 2 sortimente care conţin lapte/zer praf.

Spre exemplu : Laura Amăruie, Poiana Amăruie, Novatini Amăruie, etc., sunt de post.

Toate cele bune.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu e de post

| CoquineNoire a răspuns:

Sunt de acord cu astia de sus, nu cred ca e de post, dar cred ca e.

| SimonaCristina a răspuns:

Nu cred ca e de post.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptele praf este laptele normal din care s-a extras apa. NU este de post.

| mihai22222 a răspuns:

Nu e de post

| Elenna1234 a răspuns:

Este de post

| doinitaparfene1235446 a răspuns:

Da cred ca e de post