| Mikasa a întrebat:

De post, avem voie sa bem lapte praf? Adica nu e tot una cu laptele natural... Nu?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu poți folosi laptele praf deoarece este extras din laptele natural prin eliminarea apei.
În schimb, poți bea lapte de soia.
Pa, pa.

| Lynna a răspuns:

Nu, nu se poate, laptele praf se obtine tot din lapte natural.

| Adrianetc a răspuns:

In primul rand, nici nu e sanatos sa bei lapte praf pentru ca e adaugat mult zahar. in al 2-lea rand, Daca ai citi in Cuvantul Lui Dumnezeu (Biblia) ai afla ca nu exista post de dulce si alte posturi, exista decat unul :necurmat. celelalte posturi sunt fara sens, si nu ar mai trebuii sa faci lucruri de care nu sti, "asa e bine sa fac " "asa face si mama " "asa e la religia mea "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu,nu avem voie lapte praf în post.
Te pup!

| grasubuc a răspuns:

Nu poti sa-l bei pentru ca e praf, lichidele se beau, prafurile se trag.

| vlass a răspuns:

Nu ai voie 100 % asta daca vrei sa ti post