| anonim_4396 a întrebat:

Legumele sunt bune pentru slăbit?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,trebuie schimbat stilul de alimentatie, degeaba esti iepure o luna apoi esti porc, ca devi dinozaur, cam asa patesc toti, devin dinozauri, cei care au inteles importanta alimentatiei iti mentin greutatea, vrei sa slabesti? kg? inaltime? varsta?

| Andreeush a răspuns:

Depinde cum le consumi și ce mai adaugi pe lângă ele.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Legumele sunt printre primele alimente incluse într-o dietă de slăbire sănătoasă.Le poti mânca atât fierte cât și crude, însă nu în cantitati foarte mari. Spre deosebire de alte produse precum carnea și lactatele, ele sunt bogate în vitamine și nutrienți ce te ajută să ai energie și o stare de bine întrega zi.Îți recomand consumul lor zilnic, atât pentru dietă cât și pentru un stil de viață sănătos.

| NonZarek a răspuns:

Depinde la ce te referi, dacă sunt bune a face din ele cocktailuri de slăbit sau pentru a menține dieta de slăbit?
Normal da, ar fi bune, de e nu ar fi? Dacă vrei sa slăbești trebuie sa echilibrezi cu sport și mâncat sănătos.

| CosminCD a răspuns:

Depinde cu ce le consumi. Daca le manaci crude, in salata, sunt bune. Acum, daca le mananci in tigaie, trase in unt, cu paine, nu mai sunt bune pentru slabit.

| Pandicornita a răspuns:

Nu, te ingrasa