| SasaSasa2000 a întrebat:

Ma mananca mustele. Ma gandeam sa fac o capcana cumva sa le electrocutez sau ceva.
Ce sa fac ca sa scap de muste?
As vrea ceva care sa nu fie periculos si nici scump.
In legatura cu categoria da...

13 răspunsuri:
| Norbert335 a răspuns:

O musca nu poate musca dar iti poti cumpara un aparat anti insecte ce se pune in priza.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cumpără-ți o plasă de protecție împotriva insectelor.

| SasaSasa2000 explică (pentru Norbert335):

Am avut unul, dar a-mi era frica sa stau prea mult langa el, toate chimicalele alea... in plus consuma Curent Electric.

| Yurisa a răspuns:

Sunt niste benzi lipicioase care se agata de tavan
Sunt ieftine si te scapa relativ repede

| SasaSasa2000 explică (pentru floresdemayo):

25 Lei pentru 1.5x5 metri de plasa? nu se incadreaza in budgetul meu.

| SasaSasa2000 explică (pentru Yurisa):

1.52 leu/buc hai ca merge...
https://www.emag.ro/......DXT7JFBBM/
dar ma gandeam la ceva ieftin de tot, gen. o floare sau o iarba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia niste bezi de muste sa vezi cum iti dispar din casa. Pune si ceva plasa la usa si la geam.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Https://www.hornbach.ro/......rodus.html
Dacă cauți, găsești și mai ieftine.
Dacă nu vrei să o încadrezi intr-o ramă, pentru un aspect frumos și elegant, poți găsi alte variante, o bați in câteva cuie. Măcar, până îți revii cu banii.
Oricum, să știi că merită investitia, mai ales că o poți folosi ani la rând, dacă zici că te confrunti mereu cu insectele.
Sincer, eu nu am văzut muște, anul ăsta! :)

Plante care tin muștele la distanta.

http://www.pestre.ro/......-tantarii/
http://www.youtube.com/watch?v=6-eoPuAx-3s

| SasaSasa2000 explică (pentru floresdemayo):

E cald afara si au c-am inceput sa iasa, ce-i drept am destule cuie big grin, doar ca a-mi mai trebuie plasa.
insa la usi ce fac? dau 50 de lei pe o perdea magnetica de aia?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Tu nu ai nici uși? Le închizi în urma ta!

| mgtow a răspuns:

Lampa ultravioleta sau pe perete bagi 2 neoane ultraviolete si fug

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca n-ai bani, intreaba-l pe Prigoana cu ce omora mustele de pe fundul neveste-si.laughing

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Cu un pest repeller scapi si de muste si de tantari si de gandaci si de toate