| alexalexandrusincerul a întrebat:

Mai poti congela si prepara altadata carnea scoasa din congelator o perioada si spalata cu apa calda? Prezinta vreun risc dupa acest procedeu?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De putut poti dar nu este sanatos.
Asa cum si toate ciupercile se pot mânca dar unele doar o singură dată in viată.

| alina2k18 a răspuns:

Nu se recongeleaza carnea si in general nimic nu se recongeleaza.

| antimulte a răspuns:

Teoretic nu, odata decongelat un produs nu mai este indicata recongelarea lui, cel putin asa spun standarele de industrie alimentara. Acum ca tu faci asta cu o cantitate mica de carne, la nivel casnic, poate nu se intampla nimic, dar verifica foarte bine aspectul, mirosul dupa a 2 a congelare, se mai pot modifica in rau.