| Calinm22 a întrebat:

Carnea expiră în congelator?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, "expira".
este un maxim de 6 luni la carne, fiindca se usuca si isi pierd din calitatile nutritionale. la vegetale la fel, cateva luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Expira.
in functie de carne, acesta nu ar trebui sa stea mai mult de 2-3 luni pentru carnurile slabe, si 5-6 luni pentru cele grase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sta la congelat, poate rezista si 2 luni

| 120bulevard a răspuns:

Nu, poate tine cateva luni in functie de tipul de carne, fie ca e de peste, porc, pui, curcan etc.

https://www.goodhousekeeping.com/......meat-last/

| dolceromania a răspuns:

Nu se știe dacă expira, cred că dacă stă mult nu mai are același gust, oricum nu-ți fa griji că expirate mâncăm în fiecare zi de la magazin

| Ree07189 a răspuns:

Nu cred