| eliaclodia a întrebat:

Mi-e o foame organica, ce sa mananc?

27 răspunsuri:
| eliaclodia explică:

Multumesc, dar nu simt ca ai gasit. Nu stiu. Mi-e o foame a naibii de organica.

| Kaℓi a răspuns:

Infrupta-te cu sensuri si esente. Si bea nectar, direct din flori.

| eliaclodia explică (pentru Kaℓi):

Foamea mea organica precum o fiinta pe care o vad rar s-a stupefiat de perspectiva sensurilor si esentelor abstracte in farfurie. nu multumim, impreuna, eu cu ea, musafirul.Nectar? De unde sa iau un nectar bun? As manca zmeura congelata, sa musc din bulgarele rece, dar nu acum. Acum vreau ceva, asa intens.Nu fi rea cu musafira mea.De ce nu stie sa vorbeasca?

| Kaℓi a răspuns:

Deci vorbim de foame visceral-organica...
Recomand ficatul. Are fier, se poate gati in moduri surprinzatoare, e gustos, si suna kinky "ti-am mancat ficatii!"

| eliaclodia explică (pentru Kaℓi):

Pfaaa, sa nu aud de ficat, mai ales acum Deja imi fuge foamea asta binecuvantata la altul sa o satisfaca el sau ea. E a mea! E o sa o ridic pe culmea orgasmului culinar. Eu. Preludiul dupa cum spuneam a fost cu branza aia cu mucegai, la reducere am luat-o, la jumate de pret si cateva maslinute, foi de salata, ardei iuti murati pe nemestecate si bereeee. O sa o fac fericita pe foamea mea. Sa urle pana la cer.I-am pus si muzica, nu se uita dupa altcineva. Sunt tare.Cand mi-se termina resursele nu o mai incarc de la baza, inchid. Acum face mofturi, vrea mai elevat de atat. Schimb muzica e prea animalic? Baza, nu muzica. Ce sa mananc? Cum sa mananc, ca vrea elevat, auzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trage o tigaie de crumpeni fripti si te-ai rezolvat!
Pofta buna!
Te pup!

| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Ce sunt crumpenii? Bureti, ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru eliaclodia):

Buna!
Nu sunt bureti rolling on the floor
Sunt cartofi, dar asa le zicem noi pe aici prin Ardeal.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| eliaclodia explică (pentru anonim_4396):

Ardeal? Traiasca Ardealul. Imi plac ardelenii, sunt dintr-o bucata. Sa mananci cu ei e o onoare pentru un oltean ca mine. Sus Ardealul, sunteti un exemplu pentru mine.

Răspuns utilizator avertizat
| thewomaninwhite a răspuns:

Cartofi prajiti cu salata si friptura

| eliaclodia explică (pentru thewomaninwhite):

Am fiert cartofii. Nu i-am prajit. Am adaugat sfecla rosie de la borcan. Am mai pus ce am mai pus, dar am lasat foamea mea, ca fiinta, ca forta sa mearga sa ceara satisfactie de la iubitul meu, ca vroia mai elevat, apoi de copilul meu, ca vroia copilareste si uitasem de catel. Nu aveam nimic pentru el, uitasem. Cum sa-i dau din ce era pentru noi? Dar imi dau seama ca aceeasi foame care o respectasem la mine, ca forta, era si la bietul pechinez. Tot ea era, trecea mai departe. Bine, i-am dat cate putin din tot ce putea manca. Dadea din coada si din cap de m-a ametit. La foaia de salata, bucuroasa nevoie mare, ca e fata si pe urma scuipa, pliu, pliu.Ce privire putea sa aiba. mor dupa ea uneori. Apoi desert nimic, culmea suna telefonul: cobori pana jos sa-ti dau o ciocolata, plus compot facut in casa? Probabil foamea asta se ducea si acolo. Dar nu stiu cine e, ca a vorbit cu iubitul meu. Abia astept sa aflu, pentru povestea mea oarecum ca un SF.

| thewomaninwhite a răspuns (pentru eliaclodia):

Intr-adevar laughing

| eliaclodia explică (pentru thewomaninwhite):

Cred ca nu exista actiune normala si eu sa ma pot abtine, in scris, mentionez in scris, sa nu ma dezvolt ca un personaj de roman.

| PinkTerror a răspuns:

Iti recomanda niste rosii ca antreu cu niste cartofi copti cu niste file de peste la gratar si ca desert niste pepene (eu prefer rosu dar si cel galben e bun)

^_^ have fun,
PT

| Kaℓi a răspuns (pentru PinkTerror):

Mmm, pare bun, dar prea mult "niste" laughing

| eliaclodia explică (pentru PinkTerror):

Se inchide piata pana aflu eu. Cumpar cartofii. am decis. Nu vreau peste. Acum. Poate pasta de peste, da. Sau peste marinat, da. nu stiu. Nu stiu. Vreau sa nimeresc exact. Ca pe urma stau cu cereale si paine prajita si iaurt.

| PinkTerror a răspuns (pentru Kaℓi):

Dupa ce ca las cantitatile la latitudinea ta...

Huaaa... lasa ca mananc eu ^_^ si tie nu iti dau DELOC. asa sac.

| DaveMustaine a răspuns:

Alimente biologice(alimentul natural luat direct din natura si conumat ca atare, sau minimal procesat):Salate, cereale integrale-mancare adevarata din punct de vedere nutritional ...doar tu ai spus foame"organica"...

| eliaclodia explică (pentru DaveMustaine):

Nu vreau cereale, foamea mea, o fiinta destul de puternica si elevata a zis ca cerealele sunt pentru constipati, ca sa usurezi repede.

| AttilaDornIsPower a răspuns:

Salata,

| eliaclodia explică (pentru AttilaDornIsPower):

Foi de salata, da, am pus branza intr-o foaie de salata, cat sa nu-i astupe gustul. Mai vreau ceva si azi am luat salariul de bona.

| WhatheWow a răspuns (pentru eliaclodia):

Creier dragă, creier ...pane; încă n-au reușit ăștia să-l reproducă! laughing

| eliaclodia explică (pentru WhatheWow):

Imi place creierul pane, e super, dar nu le place a lor mei si nici nu corespunde cu foamea mea de acum.

| IntelFreak a răspuns:

Bei bere si scuipi coji de seminte in parul de pe piept in timp ce te uiti la meci.

Glumeam, incearca niste paste fierte in lapte cu parmezan si legume(broccoli, etc).

| eliaclodia explică (pentru IntelFreak):

Nu am par pe piept, dar le scupi pe langa pat, ca tot eu le strang, nu mai e vreuna, adulta, fara par pe piept, sa cada de servici. Paste fierte in lapte si parmezan, nu am incercat vreodata. Nu. NNNit. Nu simt ca asta e.Multumesc mult.Bere, nu beau de obicei, dar acum mi-am luat una ieftina, ca aia cu tequilla nu mi-o permit si o bucata de branza cu mucegai. Dar tot am un chin de foame sanatoasa, organica, pura, vibranta, rock.