| vladv26 a întrebat:

Mi s-a stricat becul din bucatarie si cand am incercat sa iau jos am vazut ca e intepenit. Am apasat mai tare si am incercat sa desfac dar ma tem sa nu mi se sparga in mana sau sa ma curentez. Cum pot sa il dau jos?

7 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Închizi curentul de la tabloul electric și apoi ai grijă când îl deșurubezi să nu se spargă. Dacă totuși nu poți cheamă un vecin să te ajute sau chiar electricianul.

| vladv26 explică (pentru Anonimuserr):

Nu se poate desuruba. E intepenit acolo

| Anonimuserr a răspuns (pentru vladv26):

Cheamă un vecin pe cineva.
TU ai zis că ți-e frică să nu te curentezi. Ți-am zis să închizi lumina de la panoul electric.
Poți chema un electrician, sigur va găsi o soluție este imposibil.

| vladv26 explică (pentru Anonimuserr):

Am inchis curentul. inseamns ca acuma pot trage de el cat vreau? Sau se poste intampls ceva?

| Anonimuserr a răspuns (pentru vladv26):

DAcă ai scos toți patronii aceea da! Sau patronul care se ocupă de bucătărie! Vezi să nu îți tai mâna!:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu o manusa sau o laveta sa il desurubezi. Nu conteaza daca se sparge. Poti elimina ce a ramas cu un patent. Grija mare! Nu cred ca vrei sa iti cada un ciob ochi. big grin Si daca este oprit de la intrerupator nu ai cum sa te curentezi. Dar sa fi mai sigur opreste curentul.

| Chsattidjtzkg a răspuns:

Bai oamenilor, e atât de greu sa oprești lumina și sa scoți becul ( în sensul invers al acelor de ceasornic!)